Ange Finesse Petzl Mountaineering Quickdraw - nou model
L'Ange Finess és un dibuix ràpid ultralleuger dedicat a l'alpinisme.
• Dibuix ràpid compacte i durador
• Mosquetons àngel que ofereixen una relació òptima pes/resistència
• Mosquetons equipats amb tecnologia Monofil Keylock amb perfil H per a més lleugeresa
• Alta fiabilitat del mecanisme dels dits
• Gran obertura dels dits per a un fàcil maneig
Disponible en longituds de 10 i 17 cm amb mosquetons Ange S i/o Ange L

783 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 10 cm (S+S): 63 g / 17 cm (S+S): 66 g / 17 cm (S+L): 72 g / 17 cm (L+L): 78 g |
| Materials | mosquetons d'alumini / corretges HDPE amb costures de poliamida / corda de goma |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | mosquetó: CE EN 12275 tipus B, UIAA / corretja: CE EN 566, UIAA |
| Força de l'eix principal | Àngel S: 20 kN / Àngel L: 22 kN |
| Resistència dels dits oberts | Àngel S: 9 kN / Àngel L: 10 kN |
| Força de l'eix menor | Àngel S: 7 kN / Àngel L: 7 kN |
| Obertura | Àngel S: 23 mm / Àngel L: 26 mm |
| Capacitat | 21 mm |
| Longitud de la corretja | 17 cm |
| Força de la corretja | 22 kN |
| Referència del fabricant | M057AA00 / M057AA01 / M057BA00 / M057CA00 |
Les cintes Ange Finesse Petzl estan equipades amb mosquetons Ange S i Ange L d'última generació. La tecnologia MonoFil Keylock i el perfil H de Petzl garanteixen que aquests mosquetons siguin de pes ultralleuger i tinguin una relació òptima de pes a força. També garanteixen una excel·lent durabilitat, igual que els nous anells Finesse. Els quickdraws estan equipats amb la protecció de l'eslinga String S per col·locar correctament el mosquetó al costat de la corda, quan es tallen, alhora que protegeix l'eslinga de l'abrasió.
• Disponible en quatre versions per satisfer les necessitats de tothom:
- cerca de la lleugeresa: cingueta de 10 cm amb mosquetons Ange S a la part superior i inferior
- versió compacta per gestionar l'estirada: cingueta de 17 cm amb mosquetons Ange S a la part superior i inferior
- versió compacta que afavoreix la facilitat de retall: cingueta de 17 cm amb un mosquetó Ange S al costat de l'ancoratge i un mosquetó Ange L per passar la corda
- versió que afavoreix l'ergonomia i el tall fàcil: cingueta de 17 cm amb mosquetons Ange L a la part superior i inferior
• Mosquetons ultralleugers ANGE S i ANGE L de porta de filferro:
- El bloqueig de clau MonoFil de Petzl garanteix una obertura i un tancament més suaus del mosquetó, alhora que ofereix una vida útil molt més llarga que els mosquetons de filferro tradicionals.
- el perfil específic del mosquetó, així com la seva secció en forma d'H, permeten optimitzar la mida i la relació pes/resistència,
- l'empremta a la part inferior del mosquetó es col·loca de manera que immobilitzi la CORDA, per afavorir la correcta posició de la eslinga de tirada ràpida en relació al mosquetó.
• El String S manté en posició el mosquetó de la tira ràpida del costat de la corda i protegeix la corretja de l'abrasió.
L'empremta a la part inferior del mosquetó es col·loca de manera que immobilitzi el String, per afavorir la correcta posició de la corretja de tirada ràpida en relació amb el mosquetó.