G010116
Novo modelo 2017-2018
Bastóns telescópicos compactos de 4 seccións para todas as estacións (verán/inverno), equipados co sistema Easy Lock (concha) de aluminio.
Moi compacto, cabe en calquera mochila.
Bastóns destinados a sendeirismo de curta ou longa distancia, raquetas de neve...
• Bastón telescópico de 3 seccións
• Moi compacto cando está dobrado (58 cm)
• 80% Carbon Ultra Tech (moi lixeiro)
• Sistema de axuste de aluminio Easy Lock resistente
• Asa R-Go Light para o máximo confort
• Discos de trekking finos (60 mm) e discos anchos (90 mm) para o po de inverno
Bastón feito en Francia en Grenoble.
Garantía de por vida.
Vendo o par con 2 pares de arandelas (un verán de 60 mm, un inverno de 90 mm)



6 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date:
| Material | Carbon Ultra Tech 80% |
| Peso | 227 g |
| Cortar | axustable 58-125 cm (máx.) |
| Número de fíos | 4 |
| sistema de suxeición | Easy Lock aluminio |
| Diámetro de cordón | 18 / 16 / 14 / 12 |
| Manexar | R-Go Light |
| correa de man | Correa de pulso lixeira confort |
| Punto | cónico con punta de wolframio |
| Corcho | caucho |
| Lavadora | 60 mm para sendeirismo e 90 mm para o inverno |
| Referencia do fabricante | R10796 |

Equipado co sistema Easy Lock de aluminio (axuste doado e robusto da altura do bastón), os afeccionados ao sendeirismo apreciarán o R-Light Carbon Compact polo seu peso ultralixeiro e principalmente pola súa compacidade (só 53 cm cando está dobrado).
A súa particular composición en Carbon Ultra Tech confírelle unha alta resistencia.
O agarre R-Go Light:
O mango R-Go Light Guidetti aporta comodidade e lixeireza ao bastón. A súa funda de escuma ergonómica permite un bo agarre e poñer a man durante os apoios. O seu pomo ofrece múltiples agarres segundo o terreo (costa abaixo, subida, pendente) e a adición do revestimento "soft touch" maximiza a comodidade de uso.
A súa correa ancha ofrece a máxima facilidade:
- o seu sistema de suxeición garante un bo apoio no poste e permite soltar a man ao empurrar
- un tecido interior transpirable, unha correa de axuste suave e flexible e unha funda na parte superior para poder deslizar a correa unha vez axustada a correa de pulso

O sistema de axuste Easy Lock Alu:
O sistema de axuste está equipado cun Easy Lock cunha solapa de aluminio e unha roda de axuste provista dun tope para proporcionar unha maior forza de suxeición. O aluminio aporta robustez ao sistema, o tapón do botón manténo sempre no seu lugar.

Dobre graduación:
Co fin de axustar o mellor posible o axuste da altura dos postes, Guidetti equipa os postes cunha escala dobre.
O axuste da altura dos 2 polos é así homoxéneo, para un mellor equilibrio e unha maior resistencia dos polos.


Bâtons R-Light Carbon Compact Guidetti
Superbe design, solidité, compact.
Rien à redire.
R light carbon compact
Bonne qualité.
Look superbe.
Je suis moins convaincu par le système easy lock que je ne trouve pas plus commode que l'ancien système (terre de trek)