G010116
Nou model 2017-2018
Pals telescòpics compactes de 4 seccions per a totes les estacions (estiu/hivern), equipats amb el sistema Easy Lock (clapeta) d'alumini.
Molt compacte, caben en qualsevol motxilla.
Bastons destinats a senderisme de curta o llarga distància, raquetes de neu...
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Molt compacte plegat (58 cm)
• 80% Carbon Ultra Tech (molt lleuger)
• Sistema d'ajust d'alumini Easy Lock resistent
• Mànec R-Go Light per a la màxima comoditat
• Discos de trekking prims (60 mm) i discos amples (90 mm) per a la pols d'hivern
Pal fet a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de volanderes (un estiu de 60 mm, un hivern de 90 mm)



6 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Material | Carbon Ultra Tech 80% |
| Pes | 227 g |
| Tallar | ajustable 58-125 cm (màxim) |
| Nombre de fils | 4 |
| sistema de subjecció | Easy Lock d'alumini |
| Diàmetre del fil | 18 / 16 / 14 / 12 |
| Gestionar | R-Go Light |
| corretja de mà | Corretja de canell lleugera i còmoda |
| Punt | cònic amb punta de tungstè |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | 60 mm per a trekking i 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R10796 |

Equipat amb el sistema Easy Lock d'alumini (ajustament fàcil i robust de l'alçada del pal), els amants del senderisme apreciaran el R-Light Carbon Compact pel seu pes ultra lleuger i sobretot per la seva compacitat (només 53 cm plegat).
La seva particular composició en Carbon Ultra Tech li confereix una gran resistència.
L'adherència R-Go Light:
El mànec R-Go Light Guidetti aporta comoditat i lleugeresa al pal. La seva màniga d'escuma ergonòmica permet una bona adherència i posar la mà durant els suports. El seu pom ofereix múltiples agafadors segons el terreny (baixada, pujada, pendent) i l'addició del recobriment de "tacte suau" maximitza la comoditat d'ús.
La seva ampla corretja ofereix la màxima facilitat:
- el seu sistema de subjecció garanteix un bon suport al pal i permet alliberar la mà en empènyer
- un teixit interior transpirable, una corretja d'ajust suau i flexible i una funda a la part superior per poder lliscar la corretja un cop ajustada la corretja del canell

El sistema d'ajust Easy Lock Alu:
El sistema d'ajust està equipat amb un Easy Lock amb una solapa d'alumini i una roda d'ajust amb un tope per proporcionar una major força de subjecció. L'alumini aporta robustesa al sistema, el tap del pom el manté sempre al seu lloc.

La doble graduació:
Per tal d'ajustar el millor possible l'ajust de l'alçada dels pals, Guidetti equipa els pals amb una escala doble.
L'ajust de l'alçada dels 2 pals és així homogeni, per a un millor equilibri i una major resistència dels pals.


Bâtons R-Light Carbon Compact Guidetti
Superbe design, solidité, compact.
Rien à redire.
R light carbon compact
Bonne qualité.
Look superbe.
Je suis moins convaincu par le système easy lock que je ne trouve pas plus commode que l'ancien système (terre de trek)