G010116
Νέο μοντέλο 2017-2018
Συμπαγείς τηλεσκοπικοί στύλοι 4 τμημάτων για όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνα), εξοπλισμένοι με το αλουμινένιο σύστημα Easy Lock (clamshell).
Πολύ συμπαγές, χωράει σε κάθε σακίδιο.
Πολωνοί που προορίζονται για πεζοπορία μικρών ή μεγάλων αποστάσεων, χιονοπέδιλα...
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Πολύ συμπαγές όταν διπλώνεται (58 cm)
• 80% Carbon Ultra Tech (πολύ ελαφρύ)
• Σύστημα ρύθμισης αλουμινίου Easy Lock βαρέως τύπου
• Λαβή R-Go Light για μέγιστη άνεση
• Λεπτά (60 χλστ.) μπουκέτα πεζοπορίας και φαρδιά (90 χλστ.) τσαντάκια για χειμερινή πούδρα
Ραβδί κατασκευασμένο στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
Εγγύηση εφ 'όρου ζωής.
Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι 60 mm, ένα χειμώνα 90 mm)



6 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Υλικό | Carbon Ultra Tech 80% |
| Βάρος | 227 g |
| Τομή | ρυθμιζόμενο 58-125 cm (μέγιστο) |
| Αριθμός κλώνων | 4 |
| σύστημα σύσφιξης | Easy Lock από αλουμίνιο |
| Διάμετρος κλώνου | 18 / 16 / 14 / 12 |
| Λαβή | R-Go Light |
| λουρί για το χέρι | Ελαφρύ λουράκι καρπού άνεσης |
| Σημείο | κωνικό με μύτη βολφραμίου |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | 60 mm για πεζοπορία και 90 mm για χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | R10796 |

Εξοπλισμένο με το αλουμινένιο σύστημα Easy Lock (εύκολη και στιβαρή ρύθμιση του ύψους του στύλου), οι λάτρεις της πεζοπορίας θα εκτιμήσουν το R-Light Carbon Compact για το εξαιρετικά ελαφρύ του βάρος και κυρίως για τη συμπαγή του (μόνο 53 cm όταν είναι διπλωμένο).
Η ιδιαίτερη σύνθεσή του σε Carbon Ultra Tech του προσδίδει υψηλή αντοχή.
Η λαβή R-Go Light:
Η λαβή R-Go Light Guidetti φέρνει άνεση και ελαφρότητα στο ραβδί. Το εργονομικό μανίκι αφρού του επιτρέπει καλό κράτημα και τοποθέτηση του χεριού κατά τη διάρκεια των στηρίξεων. Το πόμολο του προσφέρει πολλαπλές λαβές ανάλογα με το έδαφος (κατηφόρα, ανηφόρα, κλίση) και η προσθήκη της επίστρωσης «soft touch» μεγιστοποιεί την άνεση χρήσης.
Ο φαρδύς ιμάντας του προσφέρει μέγιστη ευκολία:
- Το σύστημα στερέωσης του εγγυάται καλή στήριξη στο κοντάρι και επιτρέπει στο χέρι να απελευθερώνεται κατά την ώθηση
- Εσωτερικό ύφασμα που αναπνέει, μαλακό και εύκαμπτο λουράκι ρύθμισης και μανίκι στο επάνω μέρος για να μπορείτε να σύρετε το λουράκι μόλις ρυθμιστεί ο ιμάντας καρπού

Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Alu:
Το σύστημα ρύθμισης είναι εξοπλισμένο με Easy Lock με πτερύγιο αλουμινίου και τροχό ρύθμισης εφοδιασμένο με αναστολέα για μεγαλύτερη δύναμη σύσφιξης. Το αλουμίνιο φέρνει στιβαρότητα στο σύστημα, το πώμα με το πόμολο το κρατά πάντα στη θέση του.

Η διπλή αποφοίτηση:
Για να προσαρμόσει όσο το δυνατόν καλύτερα τη ρύθμιση του ύψους των πόλων, η Guidetti εξοπλίζει τους στύλους με διπλή ζυγαριά.
Η ρύθμιση του ύψους των 2 πόλων είναι έτσι ομοιογενής, για καλύτερη ισορροπία και αυξημένη αντίσταση των πόλων.


Bâtons R-Light Carbon Compact Guidetti
Superbe design, solidité, compact.
Rien à redire.
R light carbon compact
Bonne qualité.
Look superbe.
Je suis moins convaincu par le système easy lock que je ne trouve pas plus commode que l'ancien système (terre de trek)