P030014
MICRO TRAXION (P53)
Τροχαλία σύλληψης εξαιρετικά ελαφριάς προόδου υψηλής απόδοσης
Πολύ καλή απόδοση (91%) χάρη στο ρουλεμάν.
Κλείδωμα απόδοσης σάρωσης σε λασπωμένα και παγωμένα σχοινιά και μπορεί να κλειδωθεί στην ανοιχτή θέση για χρήση με μία τροχαλία.
Για χρήση σε σχοινί διαμέτρου 8 έως 11 mm.

10 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-07-15
| Βάρος | 85 g |
| Υλικά | σώμα αλουμινίου |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Πιστοποιητικά | CE EN 567 / UIAA |
| Ελάχιστη διάμετρος σχοινιού | 8 mm |
| Μέγιστη διάμετρος σχοινιού | 11 mm |
| Τύπος τροχαλίας | σφραγισμένο ρουλεμάν |
| Διάμετρος τροχαλίας | 25 mm |
| Απόδοση παραγωγής | 91% |
| Φόρτο εργασίας | 5 kN |
| φορτίο θραύσης | 15 kN |
| Φόρτος εργασίας τροχαλίας σύλληψης προόδου | 2.5 kN |
| Φορτίο θραύσης σε εξέλιξη τροχαλία σύλληψης | 4 kN |
Το MICRO TRAXION είναι μια εξαιρετικά ελαφριά (85 g) και εξαιρετικά συμπαγής τροχαλία σύλληψης προόδου με εξαιρετική απόδοση (91%) χάρη στο ρουλεμάν. Η σκανδάλη ασφάλισης λειτουργεί σε λασπωμένα και παγωμένα σχοινιά και μπορεί να κλειδωθεί στην ανοιχτή θέση για χρήση με μία τροχαλία.
• Εξαιρετικά ελαφριά και εξαιρετικά συμπαγής τροχαλία σύλληψης προόδου (όγκος και βάρος μειώθηκαν κατά 50% σε σύγκριση με το MINI TRAXION).
• Εξαιρετική απόδοση χάρη στο σφραγισμένο ρουλεμάν (91%).
• Ασφαλιστική σκανδάλη που κλειδώνει στην ανοιχτή θέση για χρήση ως μονή τροχαλία. Απόφραξη που λειτουργεί σε παγωμένο ή λασπωμένο σχοινί.
• Για χρήση σε σχοινί διαμέτρου 8 έως 11 mm.
• Διαγράμματα τοποθέτησης σχοινιού χαραγμένα μέσα στην τροχαλία.
• Σχεδιασμένο για διάσωση με ρωγμές, έλξη, αυτοδιάσωση και ως ανελκυστήρα έκτακτης ανάγκης.
Micro traxion
Très bon matériel
Et très bon service de Michaël, réactif et à l'écoute
Très bon matériel
Utilisée surtout pour des mouflages en grande voies. Du bon matériel à un prix intéressant. A recommander.
micro traxion
Simple d'utilisation surtout son système de verrouillage-déverrouillage par rapport au ancien model.
Recommandé+++