P030014
MICRO TRAXION (P53)
Politja de captura de progrés ultralleuger d'alt rendiment
Molt bona eficiència (91%) gràcies al coixinet de boles.
Rendiment de bloqueig en cordes fangoses i congelades i es pot bloquejar en posició oberta per utilitzar una politja.
Per utilitzar en corda de 8 a 11 mm de diàmetre.

10 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 15/07/2014
| Pes | 85 g |
| Materials | cos d'alumini |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | CE EN 567 / UIAA |
| Diàmetre mínim de la corda | 8 mm |
| Diàmetre màxim de la corda | 11 mm |
| Tipus de polea | rodament de boles segellat |
| Diàmetre de la polea | 25 mm |
| Rendiment | 91% |
| Càrrega de treball | 5 kN |
| càrrega de ruptura | 15 kN |
| Càrrega de treball de la politja de captura de progressió | 2.5 kN |
| Càrrega de ruptura en curs de la politja de captura | 4 kN |
El MICRO TRAXION és una politja de captura de progrés ultralleuger (85 g) i ultracompacte amb una excel·lent eficiència (91%) gràcies al coixinet de boles. El disparador de bloqueig funciona amb cordes fangoses i congelades i es pot bloquejar en posició oberta per utilitzar una politja.
• Politja de captura de progrés ultralleugera i ultra compacta (volum i pes reduïts un 50% en comparació amb el MINI TRAXION).
• Excel·lent eficiència gràcies al coixinet de boles segellat (91%).
• Gallet de bloqueig bloquejable en posició oberta per utilitzar-lo com a politja única. Bloqueig que funciona amb corda gelada o fangosa.
• Per utilitzar en corda de 8 a 11 mm de diàmetre.
• Esquemes d'instal·lació de corda gravats a l'interior de la politja.
• Dissenyat per al rescat d'escletxes, transport, auto-rescat i com a ascendent d'emergència.
Micro traxion
Très bon matériel
Et très bon service de Michaël, réactif et à l'écoute
Très bon matériel
Utilisée surtout pour des mouflages en grande voies. Du bon matériel à un prix intéressant. A recommander.
micro traxion
Simple d'utilisation surtout son système de verrouillage-déverrouillage par rapport au ancien model.
Recommandé+++