P030148
Προβολέας Petzl DUO Z2
Το Duo Z2 είναι ένας ισχυρός προβολέας με 430 lumens (λειτουργία Boost).
Στιβαρό και αδιάβροχο, είναι εξοπλισμένο με αυτόματη αντιθαμβωτική λειτουργία (FACE2FACE).
• Στιβαρό, αδιάβροχο (IP 67) και αξιόπιστο
• 4 ισχύς φωτισμού και λειτουργία ενίσχυσης
• Τεχνολογία σταθερού φωτισμού
• Ευρεία, μικτά ή εστιασμένα δοκάρια
• Τροφοδοτείται από 4 μπαταρίες LR06 (περιλαμβάνονται)
• Μέγιστη απόδοση: 430 lumens
• Απόσταση φωτισμού: έως 120 μέτρα
• Αυτονομία: έως 3:30 μ.μ.
Προβολέας κατάλληλος για σπηλαιολογία, προσανατολισμό, ποδηλασία και δραστηριότητες στο φυσικό περιβάλλον

200 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 360 g |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Πιστοποιητικά | CE |
| τύπος δοκού | ευρύ, μεικτό ή εστιασμένο |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 430 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 120 m |
| Μέγιστη αυτονομία | 3:30 μ.μ. |
| Στεγανοποίηση | IP 67 (αδιάβροχο έως -1 m) |
| Φαγητό | 4 μπαταρίες AA/LR6 |
| Αναφορά κατασκευαστή | E80AHB |
Ο προβολέας DUO Z2 είναι ένας κορυφαίος προβολέας τελευταίας γενιάς. Κατάλληλο για σπηλαιολογία, μπορεί να φορεθεί απευθείας με το κεφαλόδεσμο ή να στερεωθεί σε κράνος χρησιμοποιώντας τις μπροστινές/πίσω πλάκες στήριξης που διατίθενται προαιρετικά.
• Ανθεκτικό μετωπικό
- αδιάβροχο έως -1 μέτρο για 30 λεπτά σε γλυκό νερό (IP67)
- Ανθεκτικό σε κραδασμούς, πτώσεις και σύνθλιψη
• Τέσσερις λειτουργίες σταθερού φωτισμού και λειτουργία Boost για την προσαρμογή του φωτισμού σε οποιαδήποτε κατάσταση
- Φωτισμός ευρείας δέσμης χαμηλής έντασης για μεγάλη αυτονομία (15:30)
- Φωτισμός μεικτής δέσμης με ένταση προσαρμοσμένη στην άνετη εγγύτητα
- Ο φωτισμός κίνησης μεικτής δέσμης παρέχει ένα εστιασμένο στοιχείο για αποτελεσματική πλοήγηση
- μακρινή όραση με πολύ εστιασμένη δέσμη που σας επιτρέπει να βλέπετε μακριά
- Ενίσχυση φωτισμού για μέγιστη απόδοση 430 lumens
• Αντιθαμβωτική λειτουργία FACE2FACE
αυτή η πολύ ενδιαφέρουσα λειτουργία επιτρέπει στους ανθρώπους που χρησιμοποιούν λαμπτήρες από τη σειρά DUO να αντικρίζουν ο ένας τον άλλον χωρίς να εκθαμβώνουν, η απόδοση φωτός μειώνεται αυτόματα όταν δύο ή περισσότερες δέσμες αντικρίζουν η μία την άλλη
• Αξιόπιστη πρόσοψη με πρακτικές λειτουργίες
- σταθερό μετωπικό χάρη στο τηλεχειριστήριο ενέργειας στο πίσω μέρος του κεφαλιού
- μεγάλο εργονομικό κουμπί για χρήση ακόμα και με γάντια
- αυτόματη εναλλαγή σε λειτουργία κράτησης όταν οι μπαταρίες είναι σχεδόν άδειες
- Αυτόματο κλείδωμα για αποφυγή τυχαίας ανάφλεξης κατά τη μεταφορά και αποθήκευση
Η κορδέλα Duo Z2 είναι αποσπώμενη και πλένεται στο πλυντήριο.
Προαιρετικά διατίθενται πλάκες στήριξης για κράνη σπηλαίων και ποδηλάτων καθώς και για τιμόνια ποδηλάτου.
Το Duo Z2 μπορεί να συνδεθεί απευθείας στο κράνος Boreo Caving που έχει τοποθετημένη πλάκα στήριξης.
• Απόδοση φωτισμού
• Συμβατά αξεσουάρ