G010150
Helårs vandrestave (sommer/vinter) med et meget smukt "Massif des Alpes" design
Stænger beregnet til korte eller lange vandreture, sneskoture...
• 3-delt teleskopstav
• Ultra Tech 7075 aluminium (robust)
• Easy Lock spændesystem (med klap), hurtigt og sikkert
• Antiperspirant korkhåndtag
• Åndbar komfortstrop
• Konisk spids med wolframspids for meget godt greb
• Tynde (60 mm) trekkingpucke og brede (90 mm) pucke til vinterpudder
Pind lavet i Frankrig i Grenoble.
Livstidsgaranti.
Sælges parret med stik og 2 par skiver (en sommer, en vinter)



65 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | 7075 aluminium |
| Vægt | 268g pr pind |
| Skære | justerbar 63-135 cm (max) |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | Easy Lock (ventil) |
| Strand diameter | 16 / 14 / 12 |
| Håndtere | åndbar kork |
| håndrem | komfort (anti-perspirant) |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Kork | gummi |
| Vaskemaskine | 60 mm til trekking og 90 mm til vinter |
| Fabrikantens reference | R10417 |

Easy Lock-justeringssystemet:
Easy Lock Guidetti justeringssystem garanterer en enkel og effektiv blokering af stangens højde takket være dens udvendige tilspændingssystem.

Korkhåndtaget:
En ergonomisk form og et behageligt materiale med god absorption af sved under brug.

Komfortremmen:
Med en ergonomisk form (højre/venstre), fugttransporterende stof indeni for at forhindre håndirritation og svedtendens, og nem justering af remlængden, fremmer komforthåndledsremmen god håndstøtte og et godt greb om håndtaget.

Batons Guidetti Alpes
Légers et esthétiques, serrage très aisé à régler d'une main, poignée liège un + pour l'été. Rondelles à clipser pratiques, mais à l'usage un peu fragiles. Livraison rapide (et gratuite sur Grenoble), contact/service très sérieux et réactif
Très satisfait
Très bon matériel comme attendu d'une marque réputée comme Guidetti.
Délai rapide, site marchand très professionnel
BRAVO!!!
ces bâtons répondent parfaitement à l'utilisation souhaitée, pratiques, solides, esthétiques et agréable techniquement
Très satisfaite
Offerts en cadeau avec les bâtons massif des Pyrénées, les bâtons massif des Alpes ont ravi les acquéreurs et moi même. Excellent rapport qualité prix et superbe décor. 2e commande chez MG affaires, avec les bâtons Black diamond, je suis toujours enchantée, sûre de la qualité, rapidité d'expédition, l'expéditeur très facile à joindre par téléphone en cas de besoin. Je reviendrai ! Je recommande vivement !
Bon produit
On aime le serrage Easy Lock.
Prend peut de place, léger et de bonne qualité.
Livraison au top.
baton guidetti alpes
Très bon produit. Le serrage "easy lock" est efficace et le réglage facile. Le baton reste malgré tout léger et agréable tant dans les montées que dans les descentes. Le tout pour rapport qualité/prix imbattable.
Trés satisfait
Produit conforme au descriptif
Commande recue rapidement