B010034
Trail Sport 2 Trekking Poles Black Diamond
2-sektion helårsstænger beregnet til at gå på alle typer terræn.
Robuste stænger udstyret med FlickLock-systemet til pålidelig og hurtig stanghøjdejustering.
Trail Sport 2 Trekking Pole er en alsidig stang, der tilbyder et fremragende forhold mellem pris og funktioner.
• 2-delt teleskopstav i aluminium
• Dual FlickLock justeringssystem
• Rillet gummigreb for at reducere vibrationer
• Gummiforlængelse under håndtaget for at lette grebet på skråninger
• Nylon håndrem
• Udskiftelige tips
• Faste trekkingpucke
Justerbar fra 90 til 140 cm
Har solgt parret

193 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 547g (par) |
| Skære | justerbar: 90-140cm |
| Foldet længde | 90 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | rillet gummi med gummiforlænger under håndtaget |
| håndrem | Vari-width nylon |
| Punkt | Udskiftelig teknisk tip |
| Vaskemaskine | Trekking pucke med reduceret volumen |
Trail Sport 2 Trekking Poles Black Diamond stængerne er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
De er robuste takket være en sammensætning af 100 % aluminium.
Med to FlickLock-systemer er det hurtigt og nemt at justere højden på stængerne efter terræntypen.
Denne version af Trail Sport er lavet til vandrere, der leder efter en pålidelig og effektiv 2-sektions teleskopstang.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Sr
He recibido el pedido sin ningún problema, he sido bien informado en la web sobre el recorrido del pedido, los bastones de trekking son de muy buena calidad.
Bâtons de trail
Très bien je recommande.
Bons bâtons !
Je les connais : robustesse exceptionnelle. Le serrage peut se faire en marchant tellement il est simple. En fait, je commande une 2ème paire pour une autre résidence.
Idéal
Super batons, idéals pour les randos de toute sorte : ils sont à la fois robustes et légers, et le système de serrage est simple et très efficace
Aucun soucis
Bon matériel, vendeur rapide et sans aucun soucis, je vous le recommande