Explorer 3 sorte diamantstænger - Trail-serien
Explorer 3 Black Diamond-stængerne giver den nødvendige støtte under vandreture og rygsækeventyr.
De har to FlickLock-systemer for optimal justering.
• 3-sektion teleskopstav i aluminium (holdbar)
• Sort diamant kvalitet
• Pålideligt dobbelt FlickLock-justeringssystem
• Komfortabel og justerbar håndledsrem
• Kort gummihåndtag
• Trekking pucke med reduceret volumen
Højdejusterbar: 58,5-130cm
Fås i 5 farver: Charcoal / Burnt Olive / Mulberry / Ultra Blue / Tundra![]()
Har solgt parret

1296 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 531g (par) |
| Skære | justerbar: 58,5-130cm |
| Foldet længde | 58.5 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | kort gummi |
| håndrem | justerbar rem |
| Vaskemaskine | Trekking skiver |
| Fabrikantens reference | BD112229 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.