Trail Black Diamond Vandrestave
TRAIL SERIES - NY MODEL (nye Solution stropper og forlængelse under håndtaget)
Helårsstænger (sommer/vinter) beregnet til korte eller lange vandreture, snesko og langrend.
Trail Trekking Pole er en alsidig stang, der tilbyder et fremragende forhold mellem pris, funktioner og komfort.
• Referencemodel hos Black Diamond
• 3-delt teleskopstav
• Polstret håndledsrem Mere overskuelig løsning og for mere sikkerhed
• Bi-density greb knap
• Forlænget skumforlængelse forhindrer glidning
• Dual FlickLock justeringssystem
• Udskiftelige tekniske spidser i hårdmetal og gummi (gummi fås som ekstraudstyr)
• 38 mm tynde trekkingskiver
• Pulver 100 mm snepucke tilbydes til vinterpuddersne
Højdejusterbar: 64-140cm
Farver: Granit / Picante / Iron Red / Pine Smoke / Soft Lilac
Har solgt parret

2081 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 486g (par) |
| Skære | justerbar: 64-140cm |
| Foldet længde | 64 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | bi-density greb knop med forlænget forlængelse |
| håndrem | Solution polstret rem |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | 38 mm tynde trekkingpucke og kompatible med store 100 mm pulverpucke til flotation i sneen |
| Fabrikantens reference | BD112507 / BD110045 |
Trail Trekking Poles Black Diamond stængerne er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
Til dagsvandringer eller lange bjergekspeditioner er Trail Black Diamond tekniske og holdbare stænger. Det opdaterede blødere gummigreb øger komforten, og den nye Solution Wrist Strap (inspireret af vores seleteknologi) er blevet forstørret for bedre manøvredygtighed på stejle skråninger og for bedre sikkerhed omkring håndleddet.
Den meget behagelige skumforlængelse forhindrer glidning.
Det dobbelte FlickLock-justeringssystem giver effektiv justering lige ved hånden afhængigt af terrænet. Den har udskiftelige Tech-spidser i hårdmetal eller gummi (gummispidser fås som ekstraudstyr).
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
batons
Ok