G010118
Autentiske 4-sektions teleskopstænger udstyret med et skruespændesystem.
Meget kompakt (55 cm foldet), de er nemme at transportere, når de ikke er i brug (rejse...)
• 4-sektions teleskopstav
• Bambus træfiner
• Ultra Tech 7075 aluminium (robust)
• Skruejusteringssystem
• R-Go Cork håndtag for maksimal komfort
• Komfortabel justerbar læder håndledsrem
• Konisk spids med wolframspids for meget godt greb
• Tynde (60 mm) trekkingpucke og brede (90 mm) pucke til vinterpudder
Pinde lavet i Frankrig i Grenoble.
Livstidsgaranti.
Sælges parret med 2 par skiver (en sommer på 60 mm, en vinter på 90 mm)


197 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | Ultra Tech 7075 aluminium / bambus træfiner |
| Vægt | 275 g |
| Skære | justerbar 55-125 cm (max) |
| Antal tråde | 4 |
| spændesystem | mening |
| Strand diameter | 18 / 16 / 14 / 12 |
| Håndtere | R-Go Liege |
| håndrem | læder |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Kork | gummi |
| Vaskemaskine | 60 mm til trekking og 90 mm til vinter |
| Fabrikantens reference | R10816 |
Designet af Treks Terre trekkingstave:
Stængerne i Treks Terre-serie er stænger med et autentisk design, inspireret af naturen. Siden starten har Guidetti tilbudt en række træbeklædte stænger, der kombinerer teknikalitet og autenticitet.
I år er Terre de Trek-stængerne blevet omarbejdet for at bringe mere modernitet og farve, samtidig med at de bevarer den traditionelle side.

R-Go Cork håndtag:
R-Go Guidetti-grebet er blevet skræddersyet til Treks Land-linje.
Denne består af et ergonomisk korkhylster med et specifikt design til at hvile hånden under pres. Knoppen er bred og multiposition og beklædt med et læderbetræk.
Korkhåndtaget er behageligt og tillader god absorption af sved under brug.

Jord-håndledsremmen fra Trek:
Treks top-of-the-line Terre-rem giver stokken et autentisk look. Den er sammensat af en læderskede, et hørstof og et metalspænde.
Indersiden af u200bu200bhåndledsremmen er lavet af syntetisk pels for maksimal komfort ved greb.

Très bons bâtons
Bons bâtons de randonnée. La dragonne est très agréable et confortable.