L040049
Lacal Stick lommekniv
Rejserækkevidde
Hvad er bedre end at opbevare din opinel i håndtaget på din vandrestav, så du ikke glemmer den!
Lacal og dens opfinder Pascal Guidetti tilbyder dig denne storslåede autentiske aluminiumspind med en træfiner og med en opinel-kniv integreret i håndtaget.
Et must-have til gåture, svampeplukning, ekspeditioner og bivuakker.
• Justerbar fra 65 til 125 cm
• Gradueringer for nem justering af pindhøjde
• 3-delt teleskopstang
• 100 % 7075 T6 aluminiumskonstruktion: let, stærkt og holdbart materiale
• Træfiner
• Alu System Lock Clamshell Stick Højdejusteringssystem
• Korkhåndtag for maksimal komfort
• Justerbar og åndbar håndledsrem
• Tungsten carbid spids
• Trekkin skive og bred skive til vinter
Sælges enkeltvis
Spadserestav udviklet i Frankrig i Grenoble af Pascal Guidetti, kendt opfinder af teknisk udendørsudstyr

497 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | 7075 T6 aluminium med træfiner |
| Vægt | 270 g |
| Skære | justerbar: 65 til 125 cm |
| Foldet længde | 65 cm |
| Antal tråde | 3 (16 / 14 / 12 mm) |
| spændesystem | Alu System Låseventil |
| Håndtere | naturlig kork |
| håndrem | åndbar og justerbar |
| Punkt | Tungsten Carbide Change Tip |
| Vaskemaskine | sommer Vinter |
| Fabrikantens reference | FT-06-003 |
Teknologier:
• Alu-systemlås
• Simple Grip korkhåndtag
• Pointe Change Tip en carbure de Tungstène avec rondelle à visser remplaçable (été/hiver)