L040012
Nature Stick Light 125 Sticks Lacal
Rejserækkevidde
Lacal tilbyder med Nature Stick Light stængerne, robuste vandrestave, der er ud over det sædvanlige.
Faktisk er den øverste streng dækket af en træfiner, og med et korkhåndtag vil du øve dig i harmoni med naturen.
• Justerbar fra 57 til 125 cm
• Gradueringer for nem justering af pindhøjde
• Udvidelige 3-strengs stænger
• 100 % 7075 T6 aluminiumskonstruktion: let, stærkt og holdbart materiale
• Good Lock System clamshell justeringssystem
• Korkhåndtag for maksimal komfort
• Justerbar og åndbar håndledsrem
• Tungsten Carbide Størrelse Tip
• Trekking pucke og brede pucke til vinter
Vandrestave udviklet i Frankrig i Grenoble af Pascal Guidetti, kendt opfinder af udendørs teknisk udstyr

500 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium 7075 T6 |
| Vægt | 450 g pr. par |
| Skære | justerbar: 57 til 125 cm |
| Foldet længde | 57 cm |
| Antal tråde | 3 (16 / 14 / 12 mm) |
| spændesystem | clapet Good Lock System |
| Håndtere | naturlig kork |
| håndrem | åndbar og justerbar |
| Punkt | Tungsten Carbide Størrelse Tip |
| Vaskemaskine | sommer Vinter |
| Fabrikantens reference | FT-06-002 |
Teknologier:
• Godt låsesystem
• Simple Grip korkhåndtag
• Tungsten carbid størrelsesspids med udskiftelig skrueskive (sommer/vinter)