T010179-01
Aluminium Tactil Sticks 2 TSL -Tactil -serie
Nyt design
Justerbar og robust takket være aluminiumskonstruktion er de 2 TSL -aluminiumstaktil -sticks velegnet til indvielse til Nordic Walking, når udøveren endnu ikke kender dens ideelle sticklængde.
Denne model kan også vælges til at udgøre en park med testpinde til vejlederen.
• 2 -straffeteleskopiske pinde (Ø 16 mm)
• 100% aeronautisk aluminium 7075
• Robust konstruktion
• Justerbar længde fra 85 til 140 cm
• Vægt: 275 g pinden
• Foldet pindelængde: 85 cm
• Enkelt og hurtigt system eksternt systemsystem
• Blødt bi-materielt håndtag
• Gantelet Amovible Magnetic System (BREVET TSL)
• Højre wolframpunkt
• Pad crossover 8 stegjern for en ekstraordinær krog og støtte på alle typer terræn
Har solgt parret
Alsidige pinde til nordisk gåture og vandreture

498 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | 7075 aluminium |
| Vægt | 275 g × 2 |
| Skære | Justerbar fra 85 til 140 cm |
| Foldet længde | 85 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | Eksternt låsesystem |
| Strand diameter | 16 mm |
| Håndtere | Blødt bi-materiale |
| Punkt | lige wolfram |
| håndvægt | Amovible magnetiske system |
| Pad | 8 knops crossover |
Anvendte teknologier:
Magisk strop magnetisk koncept
Takket være dens magnetiske, magiske, legende og unikke teknologi bliver det en barneleg at sætte din handsken på stokken. Det er ikke nødvendigt at sigte godt for at hænge den, det er pinden, der kommer til dig takket være det magnetiske system. Sikret og låst er der ingen risiko for utilsigtet løsrivelse under gang. Et enkelt tryk på toppen af u200bu200bhåndtaget er nok til at frigøre dig fra pinden.
Den ergonomiske kappe giver ægte støtte, behagelig og præcis. Dens åndbare og behagelige stoffer samt dens talrige forstærkninger omkring omkredsen bidrager til en reaktiv genvinding af kræfter og præcis støtte.
Crossover Pad Concept (TSL patenteret)
Ikke flere pigge, ikke flere aftagelige puder at fjerne eller sætte på igen under gåturen, Crossover Pad tilpasser sig hele turen til de forskellige ujævnheder i jorden, uanset terrænet, for ekstraordinært greb og støtte. De 8 knopper deformeres ved kontakt med jorden for at klæbe, gribe og holde sig så tæt som muligt på jorden.
Serrage eksternt låsesystem
Eksternt justeringssystem giver fremragende modstandsdygtighed over for alle atmosfæriske forhold og tillader pålidelig og hurtig justering.