Mosquetó Angel L - versió ampla (M59 G / M59B)
Mosquetó amb sistema MonoFil Keylock
• Nova generació de mosquetó de reixeta de filferro molt lleuger
• Moviment molt suau dels dits
• Tecnologia MonoFil Keylock i perfil H per a una relació òptima força-pes
• El retall i desenganxament es facilita gràcies a la seva forma de bec
Colors: blau o gris fosc

425 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 34 g |
| Materials | alumini |
| Referències | M59 B: blau / M59 G: gris fosc |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | CE EN 12275 Tipus B / UIAA |
| colors) | blau o gris fosc |
| Força de l'eix principal | 22 kN |
| Resistència dels dits oberts | 10 kN |
| Força de l'eix menor | 7 kN |
| Obertura | 26 mm |
| Capacitat | 21 mm |
• Mosquetó molt lleuger
- només pesa 34 g
- ideal per alleugerir quan s'escala un penya-segat
- també apte per a ús alpí per a aquells que volen mantenir un bon nivell de confort i la màxima resistència, tot limitant el pes al mínim estricte
• Sistema Monoline Petzl Keylock
- assegura una obertura i tancament més suau del mosquetó, alhora que ofereix una vida útil molt més llarga que els mosquetons de filferro tradicionals. El fil del dit està protegit lateralment en cas de fricció (contra roques...).
• Disseny
- el perfil específic del mosquetó així com la seva secció en forma d'H permeten optimitzar la mida i la relació pes/resistència
- l'empremta a la part inferior del mosquetó es col·loca de manera que immobilitzi la CORDA per afavorir la correcta posició de la eslinga de tirada ràpida en relació amb el mosquetó.
- les superfícies de contacte amb la corda, així com l'ancoratge, són més amples per facilitar el pas de la corda i reduir el desgast del mosquetó
- el bec del mosquetó té una obertura per permetre l'evacuació de gel, neu o grava
- el deflector, associat a la forma del mosquetó, afavoreix la correcta col·locació del mosquetó al llarg del seu eix major
• Compatible amb Quickdraw Àngel Fina