Bastons d'esquí Expedition 2 Black Diamond Touring / Bastons d'esquí de muntanya
Baston telescòpic de 2 seccions d'alumini versàtil per a totes les estacions, recomanat per a esquí de muntanya i raquetes de neu.
Equipat amb el sistema FlickLock per a un ajust robust i fiable.
• Versió de 2 peces de l'Expedició
• Fàcil d'ajustar i extremadament funcional
• El pal robust presenta una construcció d'alumini
• Fil superior de 16 mm i fil inferior de 14 mm
• Còmode mànec de quatre estacions
• Extensió d'escuma i punta de recollida per manejar sivelles de sabates i aixecaments de taló
• Corretja de canell ajustable per a una comoditat ergonòmica amb o sense guants
• Sistema d'ajust FlickLock
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 2 mides: 95-145cm / 105-155cm
Es ven com un parell amb un parell addicional de rentadores de trekking

410 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: [95-145 cm] 487 g |
| Tallar | ajustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Longitud plegada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock |
| Gestionar | mànec còmode amb extensió d'escuma |
| Rentadora | Cistelles de pols Discos de 100 mm + Discos de trekking |
| Referència del fabricant | BD111544 |
Nou aspecte de l'Expedition 2 per al 2017-2018: fil superior gris metàl·lic, cordó inferior negre i ajust FlickLock blau.
Els bastons d'esquí Expedition 2 Black Diamond són bastons molt versàtils que es poden utilitzar en totes les estacions.
Molt funcional, l'Expedition 2 està equipada amb el sistema d'ajust FlickLock, molt fiable, l'ajust de l'alçada del pal es fa de manera molt senzilla.
Característiques com l'adherència amb extensió d'escuma i els discos Powder Baskets el converteixen en un pal ideal per a esquí de muntanya i raquetes de neu.
Es proporciona un segon joc de discos per fer trekking fora de l'hivern.
El sistema d'ajust "FlickLock" (vàlvula):
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
De bons conseils et des prix très compétitifs.
Très satisfait. Je recommande ce site.
Luc