B010044
SERIA ALPINA 2018-2019
Bețe de trekking Alpine Carbon Cork Black Diamond
Belțe 100% carbon pentru toate anotimpurile (vara/iarna) pentru drumeții care caută bețe ușoare, de vârf.
Alpine Carbon este un stâlp ușor și manevrabil, cu o prindere naturală din plută și sistem de reglare a mărimii FlickLock® Pro de înaltă performanță.
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Compozitie 100% fibra de carbon
• Sistem dublu de reglare FlickLock Pro de înaltă rezistență
• Mâner din plută naturală cu buton bi-densitate
• Curea de mână din nubuck la 360 de grade (elimină umezeala și respirabilă)
• Extensie antiderapantă din spumă EVA sub mâner
• Sfaturi Flex Tech pentru utilizarea vârfurilor din carbură sau cauciuc
• Pucuri subțiri de trekking și pucuri pentru pudră de iarnă
Inaltime reglabila: 63-130 cm
A vândut perechea.

84 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | 100% carbon |
| Greutate | 475 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 63-130cm |
| Lungime pliată | 63 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock® Pro |
| Mâner | plută cu extensie ușoară și aderență din spumă EVA |
| curea de mână | Nubuck la 360 de grade, elimină umezeala și respirabil |
| Punct | Vârf tehnic din carbură interschimbabil și vârf tehnic din cauciuc |
| Mașină de spălat | Trekking subțire (pentru vară) și Powder (larg pentru ridicare în zăpadă) |
| Referinta producatorului | BD112192 |
Stâlpii Alpine Carbon Cork Black Diamond sunt stâlpi telescopici de ultimă generație cu 3 secțiuni.
Cu o compozitie 100% carbon, sunt usoare si absorb vibratiile.
Sistemul dublu FlickLock Pro (clapeta) ofera o mare latitudine in reglarea dimensiunii stick-ului in functie de profilul terenului. FlickLock Pro din oțel inoxidabil este foarte robust și sigur, este unul dintre cele mai puternice sisteme de reglare cu forță optimă de blocare.
Acești stâlpi au două tipuri de vârfuri, carbură și cauciuc, pentru a fi adaptate în funcție de natura traseelor.
Echipat cu mânere confortabile din plută, bretele căptușite și reglabile și extensii anti-alunecare din spumă EVA pentru a preveni alunecarea pe pante, Alpine Carbon Cork va atrage drumeții pentru drumeții lungi de câteva zile!
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura

Super vendeur et produit
Super satisfait avec mon achat. Produit au top et la service également. Merci!
Envoi hyper rapide et produit hyper fiable
Appelé un mercredi pour prises d'infos, commande' le jour même. Envoi jeudi et réception du produit samedi. Envoi et réactivité' a top pour un voyage prévu le mardi suivant...
La qualité' était au rdv. Produit très fiable et aucun problème. Au préalable nous avons testé' d'autres produits qui semblaient hyper fragile