G010184
Bețe de trekking pentru femei B-Light V2 Carbon Ruby PAM
Beli telescopici din carbon din 3 sectiuni, cu design feminin, destinati drumetiei in toate anotimpurile (vara/iarna), echipati cu sistemul Easy Lock (clapeta) din aluminiu si maner lung din spuma.
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• 80% Carbon 3K (foarte ușor și absoarbe vibrațiile)
• Sistem de reglare Easy Lock din aluminiu (fiabil și durabil)
• Mâner R-Go Light cu un mâner lung din spumă pentru a îmbunătăți aderența pe pante
• Curea de mână reglabilă ușoară
• Degetul amortizat (PAM) pentru a amortiza șocurile în contact cu solul, reduce zgomotul și absorb vibrațiile
• Pucuri subțiri pentru trekking și pucuri largi pentru pudra de iarnă (pucuri Modul H noi)
Stick fabricat in Franta la Grenoble.
Garantie pe viata.
Se vinde perechea cu 2 perechi de saibe (una de vara, una de iarna de 90 mm)
Stâlpi destinati drumețiilor pe distanțe scurte sau lungi, plimbărilor cu rachete de zăpadă...



273 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | carbon 3K 80% |
| Greutate | 195 g |
| A tăia | reglabil 58-125 cm (max) |
| Lungime pliată | 58 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | Easy Lock din aluminiu |
| Diametrul firului | 16 / 14 / 12 |
| Mâner | R-Go Light cu mâner lung din spumă |
| curea de mână | Curea de mână ușoară și confortabilă |
| Punct | Degetul amortizat pe tot terenul (PAM) |
| Plută | cauciuc |
| Mașină de spălat | Modul H 50 mm pentru trekking și Modul H 90 mm pentru iarnă |
| Referinta producatorului | R10780 |

Echipat cu noul sistem Easy Lock din aluminiu și cu mânerul lung din spumă R-Go Light, pasionații de drumeții vor aprecia B-Light V2 Carbon Ruby PAM pentru greutatea sa ultra ușoară, compactitatea și sistemul său de reglare cu clapetă din aluminiu pentru o mare robustețe.
Mânerul lung din spumă este deosebit de interesant pentru utilizare vara și iarna pentru a îmbunătăți aderența stâlpului pe pante.
Șaibele de trekking pot fi înlocuite cu ușurință cu șaibe mai mari de 90 mm (furnizate) pentru excursiile cu rachete de zăpadă.
Vârful amortizat PAM:
Noul deget amortizat PAM a fost dezvoltat pentru a oferi confort la drumeții. Atenuează vibrațiile și atenuează șocul la contactul cu solul. Limitează zgomotul și poate fi folosit pe toate tipurile de teren. Este echipat cu 2 pucuri Modul H, unul pentru vara din material semimoale cu distanta mica sub puc pentru mai putina blocaj intre pietre si unul pentru iarna din material mai flexibil cu distanta mare sub puc pentru o mai buna prindere în zăpadă.

Mânerul R-Go Light:
Mânerul R-Go Light Guidetti oferă confort și ușurință stick-ului. Manșonul său ergonomic din spumă permite o bună prindere și să pună mâna în timpul suporturilor. Butonul său oferă mai multe prize în funcție de teren (în jos, în sus, în pantă), iar adăugarea stratului de acoperire „soft touch” maximizează confortul de utilizare.
Cureaua sa largă oferă o ușurință maximă:
- sistemul sau de prindere garanteaza o buna sustinere pe stalp si permite eliberarea mainii la impingere
- o țesătură interioară respirabilă, o curea de reglare moale și flexibilă și o teacă în partea de sus pentru a putea glisa cureaua odată ce cureaua a fost reglată

Mânerul lung din spumă:
Spuma de-a lungul tubului vă oferă siguranță și aderență bună atunci când traversați pe pante pe pante abrupte. Are o curea lată, reglabilă, confecționată din material respirabil.

Sistemul de reglare Easy Lock Alu:
Sistemul de reglare este echipat cu un Easy Lock cu o clapă din aluminiu și o roată de reglare prevăzută cu opritor pentru a oferi o forță de strângere mai mare. Aluminiul aduce robustețe sistemului, opritorul cu buton îl menține mereu pe loc.

Dubla absolvire:
Pentru a regla cât mai bine reglarea înălțimii stâlpilor, Guidetti echipează stâlpii cu o scară dublă.
Reglarea inaltimii celor 2 stalpi este astfel omogena, pentru un echilibru mai bun si rezistenta sporita a stalpilor.


Excellent
Léger et facile à télescoper, parfait pour mon utilisation;
Communication facile et livraison rapide.
Très bon matériel
Bâtons légers, poignée et dragonnes très agréables. Pour les améliorer encore, on pourrait ajouter un système permettant de détacher la dragonne comme c'est le cas pour les gantelets des bâtons de marche nordique. Livraison très rapide
Très beau produit
Produit conforme à mes attentes, ces bâtons sont légers et apportent du confort lors des randonnées. Envoi rapide et sérieux.
Très bon matériel
Du très bon matériel, local, très technique, a un prix très correct !
Envoi rapide et soigné ! Je rachèterai sur ce site sans hésiter !
Très beaux bâtons et livraison parfaite
Ces bâtons sont arrivés très bien emballés, rapidement, et sont très esthétiques.
Très bon bâtons
Excellents bâtons de marche dont mon épouse est très satisfaite: poids plume et absence de vibrations. Bon prix et envoi rapide par MGAffaires.