G010184
Bastons de trekking per a dona B-Light V2 Carbon Ruby PAM
Bastons telescòpics de carboni de 3 seccions, de disseny femení, destinats a l'excursionisme durant tota la temporada (estiu/hivern), equipats amb el sistema Easy Lock d'alumini (amb vàlvula) i un mànec llarg d'escuma.
• Baston telescòpic de 3 seccions
• 80% Carboni 3K (molt lleuger i absorbeix vibracions)
• Sistema d'ajust Easy Lock d'alumini (fiable i durador)
• Mànec R-Go Light amb un mànec llarg d'escuma per millorar l'adherència en pendents
• Corretja de canell ajustable lleugera
• Punta encoixinada (PAM) per amortir els cops en contacte amb el terra, reduir el soroll i absorbir les vibracions
• Discos prims per a trekking i discos amples per a pols d'hivern (nous discos Modul H)
Pal fet a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de rentadores (una d'estiu, una d'hivern de 90 mm)
Bastons destinats a senderisme de curta o llarga distància, raquetes de neu...



273 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | carboni 3K 80% |
| Pes | 195 g |
| Tallar | ajustable 58-125 cm (màxim) |
| Longitud plegada | 58 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Easy Lock d'alumini |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 / 12 |
| Gestionar | R-Go Light amb mànec llarg d'escuma |
| corretja de mà | Corretja de canell lleugera i còmoda |
| Punt | Punta amortida tot terreny (PAM) |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | Modul H 50 mm per a trekking i Modul H 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R10780 |

Equipat amb el nou sistema Easy Lock d'alumini i el mànec llarg d'escuma R-Go Light, els aficionats al senderisme apreciaran el B-Light V2 Carbon Ruby PAM pel seu pes ultralleuger, la seva compacitat i el seu sistema d'ajust de clamshell d'alumini per a una gran robustesa.
El mànec llarg d'escuma és especialment interessant per utilitzar-lo a l'estiu i a l'hivern per millorar l'adherència del pal en pendents.
Les rentadores de trekking es poden substituir fàcilment per rentadores més grans de 90 mm (subministrades) per a excursions amb raquetes de neu.
La punta amortida PAM:
La nova punta encoixinada PAM s'ha desenvolupat per oferir comoditat per a l'excursionisme. Esmorteeix les vibracions i esmorteeix el xoc en contacte amb el terra. Limita el soroll i es pot utilitzar en tot tipus de terreny. Està equipat amb 2 discos Modul H, un per a l'estiu en material semitou amb una distància curta sota el disc per a menys embussos entre les pedres i un per a l'hivern en material més flexible amb una llarga distància sota el disc per a una millor adherència. a la neu.

L'adherència R-Go Light:
El mànec R-Go Light Guidetti aporta comoditat i lleugeresa al pal. La seva màniga d'escuma ergonòmica permet una bona adherència i posar la mà durant els suports. El seu pom ofereix múltiples agafadors segons el terreny (baixada, pujada, pendent) i l'addició del recobriment de "tacte suau" maximitza la comoditat d'ús.
La seva ampla corretja ofereix la màxima facilitat:
- el seu sistema de subjecció garanteix un bon suport al pal i permet alliberar la mà en empènyer
- un teixit interior transpirable, una corretja d'ajust suau i flexible i una funda a la part superior per poder lliscar la corretja un cop ajustada la corretja del canell

El mànec llarg d'escuma:
L'escuma al llarg del tub us ofereix seguretat i una bona adherència quan es travessa per pendents en pendents pronunciats. Té una ampla corretja ajustable feta de teixit transpirable.

El sistema d'ajust Easy Lock Alu:
El sistema d'ajust està equipat amb un Easy Lock amb una solapa d'alumini i una roda d'ajust amb un tope per proporcionar una major força de subjecció. L'alumini aporta robustesa al sistema, el tap del pom el manté sempre al seu lloc.

La doble graduació:
Per tal d'ajustar el millor possible l'ajust de l'alçada dels pals, Guidetti equipa els pals amb una escala doble.
L'ajust de l'alçada dels 2 pals és així homogeni, per a un millor equilibri i una major resistència dels pals.


Excellent
Léger et facile à télescoper, parfait pour mon utilisation;
Communication facile et livraison rapide.
Très bon matériel
Bâtons légers, poignée et dragonnes très agréables. Pour les améliorer encore, on pourrait ajouter un système permettant de détacher la dragonne comme c'est le cas pour les gantelets des bâtons de marche nordique. Livraison très rapide
Très beau produit
Produit conforme à mes attentes, ces bâtons sont légers et apportent du confort lors des randonnées. Envoi rapide et sérieux.
Très bon matériel
Du très bon matériel, local, très technique, a un prix très correct !
Envoi rapide et soigné ! Je rachèterai sur ce site sans hésiter !
Très beaux bâtons et livraison parfaite
Ces bâtons sont arrivés très bien emballés, rapidement, et sont très esthétiques.
Très bon bâtons
Excellents bâtons de marche dont mon épouse est très satisfaite: poids plume et absence de vibrations. Bon prix et envoi rapide par MGAffaires.