P030099
Απομακρυσμένος προβολέας Nao Petzl - Νέα έκδοση
Τελευταία γενιά προβολέων τηλεχειρισμού, ο NAO είναι ένας πολύ ισχυρός επαναφορτιζόμενος προβολέας (700 lumens) εξοπλισμένος με τεχνολογία REACTIVE LIGHTING
• Προβολέας πολλαπλών δοκών
• Τεχνολογία αντιδραστικού φωτισμού: προσαρμόζει αυτόματα την ένταση του φωτός κατά την κίνηση
• Φωτισμός κατάλληλος για όλες τις καταστάσεις
• Επαναφορτιζόμενος προβολέας (μπαταρία ιόντων λιθίου) για συχνή χρήση
• Ισχύς από 7 έως 700 lumen και φωτισμός από 2 έως 135 μέτρα
• Μεγάλη αυτονομία: έως τις 6:30 στα 700 lumens
• Περιλαμβάνεται επαναφορτιζόμενη μπαταρία και καλώδιο USB 30 cm
• Προαιρετικό κιτ ζώνης

0 Αντικείμενο αντικείμενα
Μπορείτε να παραγγείλετε, να μετρήσετε μια εβδομάδα καθυστέρησης
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 185 g |
| Εγγύηση | λάμπα: 3 χρόνια / μπαταρία: 1 έτος ή 300 κύκλοι φόρτισης |
| Πιστοποιητικά | CE |
| Χρωματιστά) | κοραλί ή μαύρο |
| τύπος δοκού | φαρδιά ή μικτά |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 700 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 135 m |
| Στεγανοποίηση | IPX4 (αδιάβροχο) |
| Τεχνολογία | αντιδραστικός φωτισμός ή σταθερός φωτισμός |
| Φαγητό | Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 3100 mAh (περιλαμβάνεται) |
| Χρόνος φόρτωσης | 6 με 8 π.μ. |
| Συμβατότητα μπαταρίας | 2 μπαταρίες AAA/LR03 (δεν περιλαμβάνονται) |
| Αναφορά κατασκευαστή | E36AHR 2 |
Ο προβολέας NAO είναι εξοπλισμένος με τεχνολογία Reactive Lighting. Αυτή η έξυπνη λειτουργία καθιστά δυνατή την άμεση και αυτόματη προσαρμογή της ισχύος φωτισμού κατά τη διάρκεια των ταξιδιών σας.
Η ισχύς φωτισμού βελτιστοποιείται έτσι όπως και η αυτονομία.
Το NAO προσφέρει εξαιρετική απόδοση 700 lumen στη λειτουργία "Max power". Σε σταθερό φωτισμό (λειτουργία Constant Lighting), η ένταση φωτός είναι 120 lumens για 8 ώρες.
Οι διαφορετικές λειτουργίες φωτισμού σάς επιτρέπουν να επωφεληθείτε από φωτισμό προσαρμοσμένο σε όλες τις καταστάσεις, από την εγγύτητα έως την μακρινή όραση (από 7 έως 700 lumens, από 2 έως 135 μέτρα).
Η επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου με τη θύρα USB είναι κατάλληλη για συχνή χρήση.
Ένα κιτ ζώνης που διατίθεται προαιρετικά καθιστά δυνατή τη μεταφορά της επαναφορτιζόμενης μπαταρίας στη ζώνη για περισσότερη άνεση.
Αυτός ο προβολέας αποτελεί σημείο αναφοράς για δυναμικές και έντονες υπαίθριες δραστηριότητες (Running, Trail-Running...).
• Λειτουργία ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ:
Περισσότερη αυτονομία, οπτική άνεση και χειρισμός μειώθηκαν στο ελάχιστο χάρη στην τεχνολογία REACTIVE LIGHTING. Η ισχύς φωτισμού προσαρμόζεται αυτόματα, χάρη σε έναν αισθητήρα φωτός για τη βελτιστοποίηση της χρήσης της μπαταρίας. Σας επιτρέπει να κρατάτε τα χέρια σας ελεύθερα όσο το δυνατόν περισσότερο και προσφέρει βέλτιστη διαχείριση της πηγής ενέργειας.
• Διατίθεται επίσης η λειτουργία σταθερού φωτισμού, που εγγυάται σταθερό φωτισμό που δεν μειώνεται σε όλη την επιλεγμένη αυτονομία.
• Μέγιστη απόδοση φωτός: 700 lumens
• Δύο επίπεδα φωτισμού διαθέσιμα:
- MAX POWER: προτεραιότητα ισχύος
- ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ: προτεραιότητα αυτονομίας
• Λειτουργία κλειδώματος για αποφυγή τυχαίας ανάφλεξης κατά τη μεταφορά/αποθήκευση
• Πολύ καλή σταθερότητα του λαμπτήρα στο κεφάλι: ρυθμιζόμενο κεφαλόδεσμο και πρόσθετο επάνω κεφαλόδεσμο για τεχνικές δραστηριότητες
• Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 3100 mAh (περιλαμβάνεται):
- αποτελεσματικό σε χαμηλές θερμοκρασίες
- Επαναφορτίζεται εύκολα με την ενσωματωμένη υποδοχή USB (συμβατό με όλους τους φορτιστές USB: κινητό τηλέφωνο, MP3 player, υπολογιστής, φορητό απόθεμα ενέργειας, ηλιακό πάνελ, φορτιστής αναπτήρα κ.λπ.)
- Ενδεικτική λυχνία φόρτισης/εκφόρτισης για οπτικοποίηση της κατάστασης της μπαταρίας
- Αντικαθίσταται σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης με δύο μπαταρίες AAA/LR03 (μειωμένη απόδοση)
• Κιτ ζώνης NAO διατίθεται προαιρετικά στον ιστότοπό μας (πολύ δημοφιλές στους επαγγελματίες): επιτρέπει τη μετακίνηση της επαναφορτιζόμενης μπαταρίας στη ζώνη για να μειωθεί το βάρος στο κεφάλι ή να διατηρηθεί ζεστή η επαναφορτιζόμενη μπαταρία το χειμώνα
• Προσαρμόσιμος φωτισμός με λογισμικό OS by Petzl, δωρεάν λήψη στη διεύθυνση www.petzl.com/OS
• Απόδοση φωτισμού:
Συμβατά αξεσουάρ για όλες τις γενιές προβολέων Petzl NAO και NAO+ (διαθέσιμα στο κατάστημα):
Très bonne lampe de rando et trekking
Très bonne lampe que j'utilise maintenant depuis plusieurs années. Cette nouvelle version est améliorée quant au tour de tête. La technologie réactive lightning et particulièrement intéressantes lorsque l'on court ou marche la nuit