REATIK (E92 HMI / E92 HNE)
Νέο για το 2017-2018
Η τελευταία καινοτομία της Petzl, το Reactik είναι ένας συμπαγής, ισχυρός, πολλαπλών ακτίνων και επαναφορτιζόμενος προβολέας…
• Ρύθμιση λειτουργίας φωτός
• Τεχνολογία Reactive Lighting για αυτόματη ρύθμιση της έντασης του φωτός
• Διαθέσιμη λειτουργία σταθερού φωτισμού (3 επίπεδα σταθερής ισχύος φωτισμού για να διαλέξετε)
• Επαναφορτιζόμενη λάμπα (μπαταρία ιόντων λιθίου)
• Ισχύς από 30 έως 220 lumens και φωτισμός από 30 έως 65 μέτρα
Ιδανικό για Trail-Running και υπαίθριες δραστηριότητες

19 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 115 g |
| Εγγύηση | λάμπα: 3 χρόνια / μπαταρία: 1 έτος ή 300 κύκλοι φόρτισης |
| Πιστοποιητικά | CE |
| Χρωματιστά) | μπλε ή μαύρο |
| τύπος δοκού | ευρύ, μεικτό ή εστιασμένο |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 220 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 65 m |
| Στεγανοποίηση | IP X4 (ανθεκτικό στο νερό) |
| Τεχνολογία | αντιδραστικός φωτισμός ή σταθερός φωτισμός |
| Φαγητό | Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 1800 mAh (περιλαμβάνεται) |
| Χρόνος φόρτωσης | 4,5 ώρες |
| Συμβατότητα μπαταρίας | αλκαλικό / λιθίου / επαναφορτιζόμενο Ni-MH χάρη στο κουτί της μπαταρίας (διατίθεται προαιρετικά) |
| Αναφορά κατασκευαστή | E92 HMI (μπλε) / E92 EST (μαύρο) |
• Λειτουργία ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ:
- Η ισχύς φωτισμού προσαρμόζεται άμεσα χάρη στον αισθητήρα φωτός. Η ισχύς φωτισμού είναι βελτιστοποιημένη για να εγγυάται την επιλεγμένη αυτονομία. Αυτή η αυτόματη διαχείριση σάς επιτρέπει να κρατάτε τα χέρια σας ελεύθερα όσο το δυνατόν περισσότερο.
- Ανάλογα με την επιλεγμένη αυτονομία (3h30, 6h, 12h), η ισχύς φωτισμού ρυθμίζεται αυτόματα σύμφωνα με 3 λειτουργίες (μέγιστη αυτονομία, τυπική, μέγιστη ισχύς).
• Διατίθεται επίσης η λειτουργία φωτισμού ΣΥΝΕΧΗΣ ΦΩΤΙΣΜΟΥ, εξασφαλίζοντας σταθερό φωτισμό με την πάροδο του χρόνου.
• Φωτισμός πολλαπλών ακτίνων με συνδυασμό ευρείας και εστιασμένης δέσμης για βέλτιστη κοντινή και μακρινή όραση.
• Κόκκινος βοηθητικός φωτισμός για διατήρηση της νυχτερινής όρασης (κόκκινο LED).
•Λειτουργία που αναβοσβήνει ορατή στο 1 km με διάρκεια μπαταρίας 60 ωρών.
• Μέγιστη απόδοση φωτός: 220 lumens
• Διαθέσιμα τρία επίπεδα φωτισμού:
- MAX POWER, προτεραιότητα ισχύος
- ΠΡΟΤΥΠΟ, ισορροπία ισχύος/αυτονομίας
- ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ, προτεραιότητα αυτονομίας
• Δύο ανεξάρτητοι διακόπτες για απλοποίηση της χρήσης. Το ένα σάς επιτρέπει να επιλέξετε τη λειτουργία φωτισμού (ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ ή ΣΥΝΕΧΗΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ), το άλλο να επιλέξετε από τρία επίπεδα φωτισμού.
• FΛειτουργία κλειδώματος για αποφυγή τυχαίας ανάφλεξης κατά τη μεταφορά/αποθήκευση.
• Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 1800mAh:
- γενική φόρτιση μέσω της υποδοχής micro USB
- Ένδειξη φόρτισης/εκφόρτισης
- δυνατότητα αντικατάστασης της μπαταρίας με κουτί μπαταρίας
• Άνετο πατενταρισμένο κεφαλόδεσμο Petzl, εύκολο στην προσαρμογή και απορροφά τον ιδρώτα. Κατασκευή δύο μερών στο πίσω μέρος του κεφαλιού για εξαιρετική στήριξη κατά τη διάρκεια δυναμικών δραστηριοτήτων (τρέξιμο, Trail...).
• Ανθεκτικό στις καιρικές συνθήκες (IP X4).
• Απόδοση φωτισμού:
Très bon sav
La lampe commandée n'étant plus disponible, très bonne réactivité de l'équipe qui m'a proposé une solution parfaite.
Un peu de délai pour la réception mais rien d'alarmant, matériel reçu à temps pour la course.
Super
excellent produit ainsi que la livraison
Eclairage trail
Vendeur très professionnel matériel au top livraison au top
Merci
Test
Assez puissante pour courir.
Un poil trop lourde sur la tête.
reactik petzl
Lampe reçu très rapidement, je suis très content du produit. C'est le top de la qualité.
parfait
reçu la frontale Petzl très rapidement, état impeccable. Lampe confirme à ce que j'attendais. A recommander