P030077
DJINN AXESS QUICKDRAWS 6-PACK (M60AP 12)
Πακέτο με 6 στιβαρά σερβίτσια για αναρρίχηση
Αξιόπιστο και στιβαρό quickdraw για αναρρίχηση.
Διαθέτει μια σφεντόνα AXESS και δύο καραμπίνερ DJINN: ένα ίσιο καραμπίνερ πύλης στο επάνω μέρος και ένα κυρτό καραμπίνερ πύλης στο κάτω μέρος.

33 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | Quickdraw: 107 g Συσκευασία: 642 g |
| Υλικά | αλουμινένιο καραμπίνερ / πολυεστερικό πλέγμα / λάστιχο STRING |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Πιστοποιητικά | CE EN 12275 type B, UIAA (carabiners) / CE EN 566, UIAA (quickdraw) |
| Αντίσταση κύριου άξονα | DJINN καραμπίνερ: 23 kN |
| Ανοιχτή αντίσταση δακτύλου | Καραμπίνερ DJINN: 9 kN |
| Αντίσταση μικρού άξονα | Καραμπίνερ DJINN: 8 kN |
| Ανοιγμα | DJINN ίσιο δάχτυλο: 24 mm / DJINN κυρτό δάχτυλο: 27 mm |
| Χωρητικότητα | 24 mm |
| Μήκος ιμάντα | 12 cm |
| Δύναμη του ιμάντα | 22 kN |
Το DJINN AXESS quickdraw είναι μια αξιόπιστη και στιβαρή λύση για την εκμάθηση της αναρρίχησης. Διαθέτει μια σφεντόνα AXESS και δύο καραμπίνερ DJINN: ένα ίσιο καραμπίνερ πύλης στο επάνω μέρος και ένα κυρτό καραμπίνερ πύλης στο κάτω μέρος. Το επάνω καραμπίνερ, σε συνδυασμό με το σύστημα Keylock και ένα συγκεκριμένο σχήμα μύτης, διευκολύνει το κούρεμα και το ξεκούμπωμα της άγκυρας. Το κάτω καραμπίνερ είναι εξοπλισμένο με προστασία πλέγματος STRING για να διατηρεί το καραμπίνερ στη θέση του και να διευκολύνει το κούρεμα του σχοινιού.
• DJINN AXESS quickdraw σχεδιασμένο για ένα καλό ξεκίνημα στην αναρρίχηση
• Καραμπίνερ DJINN:
- μεγάλο άνοιγμα των δακτύλων για διευκόλυνση του χειρισμού,
- Τομή σε σχήμα Η για καλύτερη αναλογία αντοχής/ελαφρότητας,
- ευρύτερες επιφάνειες επαφής για τη διευκόλυνση της διέλευσης του σχοινιού και τη μείωση της φθοράς στο καραμπίνερ,
- σύστημα ράμφους και κλειδώματος κλειδιού σχεδιασμένο να αποτρέπει το τυχαίο τσάκισμα του καραμπίνερ κατά τη διάρκεια των ελιγμών,
- DJINN δεξί δάχτυλο (πάνω μέρος του quickdraw): διευκολύνει το κούρεμα και το ξεκούρεμα,
- Καμπύλο δάχτυλο DJINN (κάτω μέρος του quickdraw): διευκολύνει το κούρεμα του σχοινιού.
• Λουράκι AXESS:
- στιβαρός σχεδιασμός,
- κάτω άκρο εξοπλισμένο με STRING για να συγκρατεί το καραμπίνερ στη θέση του και να προστατεύει το πλέγμα από τη φθορά,
• Διατίθεται σε 12cm
Pack dégaine Djinn Axess 2018 Petzl
Le Top
Parfait
Prix moin élevé, reçu très rapidement. Parfait