P030077
DJINN AXESS QUICKDRAWS PAQUET DE 6 (M60AP 12)
Paquet de 6 cintes resistents per a l'escalada en roca
Dibuix ràpid fiable i robust per a l'escalada.
Té una eslinga AXESS i dos mosquetons DJINN: un mosquetó de porta recta a la part superior i un mosquetó de porta corba a la part inferior.

33 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | Dibuix ràpid: 107 g Paquet: 642 g |
| Materials | mosquetó d'alumini / corretja de polièster / de goma STRING |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | CE EN 12275 tipus B, UIAA (mosquetons) / CE EN 566, UIAA (quickdraw) |
| Força de l'eix principal | Mosquetó DJINN: 23 kN |
| Resistència dels dits oberts | Mosquetó DJINN: 9 kN |
| Força de l'eix menor | Mosquetó DJINN: 8 kN |
| Obertura | Dit recte DJINN: 24 mm / Dit corbat DJINN: 27 mm |
| Capacitat | 24 mm |
| Longitud de la corretja | 12 cm |
| Força de la corretja | 22 kN |
El dibuix ràpid DJINN AXESS és una solució fiable i robusta per aprendre sobre l'escalada en roca. Disposa d'una eslinga AXESS i dos mosquetons DJINN: un mosquetó de porta recta a la part superior i un mosquetó de porta corba a la part inferior. El mosquetó superior, combinat amb el sistema Keylock i una forma específica del nas, facilita el tall i desenganxament de l'àncora. El mosquetó inferior està equipat amb la protecció de corretja STRING per mantenir el mosquetó en posició i facilitar el tall de la corda.
• DJINN AXESS quickdraw dissenyat per a un bon començament en l'escalada
• Mosquetons DJINN:
- obertura gran dels dits per facilitar la manipulació,
- Secció en forma d'H per a una millor relació força/lleugeresa,
- superfícies de contacte més àmplies per facilitar el pas de la corda i reduir el desgast del mosquetó,
- Bec i sistema Keylock dissenyat per evitar que el mosquetó s'enganxi accidentalment durant les maniobres,
- DJINN dit dret (part superior del dibuix ràpid): facilita el retall i el desenganxament,
- Dit corbat DJINN (part inferior del quickdraw): facilita el tall de la corda.
• Corretja AXESS:
- Disseny robust,
- l'extrem inferior equipat amb una CORDA per mantenir el mosquetó en posició i protegir la corretja del desgast,
• Disponible en 12 cm
Pack dégaine Djinn Axess 2018 Petzl
Le Top
Parfait
Prix moin élevé, reçu très rapidement. Parfait