P030149
Προβολέας DUO S Petzl
Το Duo S είναι ένας εξαιρετικά ισχυρός προβολέας με 1100 lumens (λειτουργία Boost).
Στιβαρό, αδιάβροχο και επαναφορτιζόμενο, είναι εξοπλισμένο με αυτόματη αντιθαμβωτική λειτουργία (FACE2FACE).
• Στιβαρό, αδιάβροχο (IP 67) και αξιόπιστο
• 5 ισχύς φωτισμού και λειτουργία ενίσχυσης
• Τεχνολογία σταθερού φωτισμού
• Ευρεία, μικτά ή εστιασμένα δοκάρια
• Τροφοδοτείται από μπαταρία ιόντων λιθίου Accu 2
• Μέγιστη έξοδος: 1100 lumens
• Απόσταση φωτισμού: έως 200μ
• Αυτονομία: έως 23 ώρες
Προβολέας κατάλληλος για σπηλαιολογία, προσανατολισμό, ποδηλασία και δραστηριότητες στο φυσικό περιβάλλον

196 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 370 g |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Πιστοποιητικά | CE |
| τύπος δοκού | ευρύ, μεικτό ή εστιασμένο |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 1100 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 200 m |
| Μέγιστη αυτονομία | αχ |
| Στεγανοποίηση | IP 67 (αδιάβροχο έως -1 m) |
| Φαγητό | φορτιστής ρεύματος 110/240 V |
| Τύπος Μπαταρίας | 3200 mAh ACCU 2 ιόντων λιθίου |
| Αναφορά κατασκευαστή | E80CHR |
Ο προβολέας DUO S είναι ένας πολύ ισχυρός προβολέας υψηλής τεχνολογίας εξοπλισμένος με μπαταρία Accu 2 3200 mAh. Προσαρμοσμένος για σπηλιές, ο προβολέας DUO S μπορεί να φορεθεί απευθείας με το κεφαλόδεσμο ή να στερεωθεί σε ένα κράνος χρησιμοποιώντας τις μπροστινές/πίσω πλάκες στήριξης που διατίθενται προαιρετικά.
• Ανθεκτικό μετωπικό
- αδιάβροχο έως -1 μέτρο για 30 λεπτά σε γλυκό νερό (IP67)
- Ανθεκτικό σε κραδασμούς, πτώσεις και σύνθλιψη
• Πέντε λειτουργίες σταθερού φωτισμού και μια λειτουργία Boost για προσαρμογή του φωτισμού σε οποιαδήποτε κατάσταση
- Φωτισμός ευρείας δέσμης χαμηλής έντασης για μεγάλη διάρκεια μπαταρίας (23 ώρες)
- Φωτισμός μεικτής δέσμης με ένταση προσαρμοσμένη στην άνετη εγγύτητα
- Ο φωτισμός κίνησης μεικτής δέσμης παρέχει ένα εστιασμένο στοιχείο για αποτελεσματική πλοήγηση
- πιο ισχυρός φωτισμός μεικτής δέσμης γρήγορης κίνησης για την πρόβλεψη του εδάφους
- μακρινή όραση με πολύ εστιασμένη δέσμη που σας επιτρέπει να βλέπετε μακριά
- Ενίσχυση φωτισμού για μέγιστη απόδοση 1100 lumens
• Επαναφορτιζόμενη μπαταρία 2
- Μπαταρία ιόντων λιθίου τελευταίας γενιάς 3200 mAh επαναφορτιζόμενη σε 4 ώρες από φορτιστή δικτύου
- Ένδειξη κατάστασης φόρτισης
- αφαιρούμενη μπαταρία, δυνατότητα επιλογής πολλών μπαταριών για αύξηση της αυτονομίας στην αποστολή
• Αντιθαμβωτική λειτουργία FACE2FACE
αυτή η πολύ ενδιαφέρουσα λειτουργία επιτρέπει στους ανθρώπους που χρησιμοποιούν λαμπτήρες από τη σειρά DUO να αντικρίζουν ο ένας τον άλλον χωρίς να εκθαμβώνουν, η απόδοση φωτός μειώνεται αυτόματα όταν δύο ή περισσότερες δέσμες αντικρίζουν η μία την άλλη
• Αξιόπιστη πρόσοψη με πρακτικές λειτουργίες
- σταθερό μετωπικό χάρη στο τηλεχειριστήριο ενέργειας στο πίσω μέρος του κεφαλιού
- μεγάλο εργονομικό κουμπί για χρήση ακόμα και με γάντια
- αυτόματη εναλλαγή σε λειτουργία κράτησης όταν οι μπαταρίες είναι σχεδόν άδειες
- Αυτόματο κλείδωμα για αποφυγή τυχαίας ανάφλεξης κατά τη μεταφορά και αποθήκευση
Η κορδέλα Duo S είναι αποσπώμενη και πλένεται στο πλυντήριο.
Προαιρετικά διατίθενται πλάκες στήριξης για κράνη σπηλαίων και ποδηλάτων καθώς και για τιμόνια ποδηλάτου.
Το Duo S μπορεί να συνδεθεί απευθείας στο κράνος Boreo Caving που έχει τοποθετημένη πλάκα στήριξης.
• Απόδοση φωτισμού
• Συμβατά αξεσουάρ