P030149
Llum frontal DUO S Petzl
El Duo S és un far ultra potent amb 1100 lúmens (mode Boost).
Robust, impermeable i recarregable, està equipat amb una funció automàtica anti-enlluernament (FACE2FACE).
• Robust, impermeable (IP 67) i fiable
• 5 potències d'il·luminació i un mode d'augment
• Tecnologia d'il·luminació constant
• Feixos amples, mixtes o enfocats
• Alimentat per una bateria d'ions de liti Accu 2
• Potència màxima: 1100 lúmens
• Distància d'il·luminació: fins a 200 m
• Autonomia: fins a 23h
Far apte per a espeleologia, orientació, ciclisme i activitats practicades en el medi natural

196 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 370 g |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | CE |
| tipus de feix | ample, mixt o enfocat |
| Quantitat màxima de llum | 1100 lúmens |
| distància màxima | 200 m |
| Màxima autonomia | 23h |
| Impermeabilització | IP 67 (impermeable fins a -1 m) |
| Menjar | Carregador de xarxa 110/240 V |
| Tipus de bateria | ACCU 2 d'ions de liti de 3200 mAh |
| Referència del fabricant | E80CHR |
El far DUO S és un far de gamma alta molt potent equipat amb una bateria Accu 2 de 3200 mAh. Adaptat per a l'espeleologia, el far DUO S es pot portar directament amb la diadema o enganxar-se a un casc mitjançant les plaques de muntatge davanteres i posteriors disponibles com a opció.
• Frontal robust
- Impermeable fins a -1 metre durant 30 minuts en aigua dolça (IP67)
- Resistent a cops, caigudes i aixafament
• Cinc modes d'il·luminació constant i un mode Boost per adaptar la il·luminació a qualsevol situació
- Il·luminació de feix ample de baixa intensitat per a una llarga durada de la bateria (23 h)
- Il·luminació de feix mixt amb una intensitat adaptada a una visió còmoda de proximitat
- La il·luminació de moviment de feix mixt proporciona un component centrat per a una navegació eficient
- Il·luminació de moviment ràpid de feix mixt més potent per anticipar-se al terreny
- visió llunyana amb un feix molt enfocat que permet veure de lluny
- Augmenta la il·luminació per a una sortida màxima de 1100 lúmens
• Bateria recarregable 2
- Bateria de ions de liti d'última generació de 3200 mAh recarregable en 4 hores mitjançant el carregador de xarxa
- Indicador d'estat de càrrega
- bateria extraïble, possibilitat d'optar per diverses bateries per augmentar l'autonomia en expedició
• Funció anti-enlluernament FACE2FACE
Aquesta funció tan interessant permet que les persones que utilitzen llums de la gamma DUO s'enfrontin sense enlluernar-se, la sortida de llum disminueix automàticament quan dos o més raigs s'enfronten
• Part frontal fiable amb funcions pràctiques
- frontal estable gràcies a la caixa d'energia remota a la part posterior del cap
- Gran botó ergonòmic per utilitzar fins i tot amb guants
- Canvi automàtic al mode de reserva quan les piles estan gairebé buides
- bloqueig automàtic per evitar l'encesa accidental durant el transport i l'emmagatzematge
La diadema Duo S és desmuntable i es pot rentar a màquina.
Les plaques de muntatge per a cascos d'espeleologia i de bicicleta, així com per a manillars de bicicleta estan disponibles com a opció.
El Duo S es pot connectar directament al casc Boreo Caving que té una placa de muntatge muntada.
• Rendiment de la il·luminació
• Accessoris compatibles