T010043
Trek Alu 3M TSL vandrestave
Meget robuste 3-sektions teleskopiske aluminiumstænger med et langt EVA-skumhåndtag for at hjælpe med greb på skråninger.
• Hurtigt og nemt eksternt låsesystem
• Push & pull system til puck/pudeskift
• Ultra resistent wolfram spids
• Justerbar og aftagelig kappe (Magnetic System-teknologi)
• Justerbar håndledsrem
• Aluminium konstruktion
• Pad Crossovers
• 2 par skiver: diametre 55 mm og 95 mm
• Justerbar dimension: 72,5-140cm
• Vægt: 290g×2
Sælges i par med 2 par udskiftelige pucke, en 55 mm til trekking og en 95 mm til vinterpudder

95 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 290 g × 2 |
| Skære | justerbar 72,5 - 140 cm (maks.) |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | Eksternt låsesystem (klapklap) |
| Håndtere | bi-polymer (EVA) |
| håndrem | justerbar (komfort) |
| Punkt | wolfram |
| Vaskemaskine | 55 mm og 95 mm (2 par skiver medfølger) |
| håndvægt | Aftagelig Magic Strap |
| Pad | crossovers |
Anvendte teknologier:
Magisk strop magnetisk koncept
Takket være dens magnetiske, magiske, legende og unikke teknologi bliver det en barneleg at sætte din handsken på stokken. Det er ikke nødvendigt at sigte godt for at hænge den, det er pinden, der kommer til dig takket være det magnetiske system. Sikret og låst er der ingen risiko for utilsigtet løsrivelse under gang. Et enkelt tryk på toppen af u200bu200bhåndtaget er nok til at frigøre dig fra pinden.
Den ergonomiske kappe giver ægte støtte, behagelig og præcis. Dens åndbare og behagelige stoffer samt dens talrige forstærkninger omkring omkredsen bidrager til en reaktiv genvinding af kræfter og præcis støtte.
Serrage eksternt låsesystem
Eksternt justeringssystem giver fremragende modstandsdygtighed over for alle atmosfæriske forhold og tillader pålidelig og hurtig justering.
Patenteret push & pull system
Patenteret system til nemt og hurtigt at skifte pucke og pads, for bedre at tilpasse sig terrænet.
2 par pucke og et sæt Pad Crossovers medfølger:
• Sommerskive: ø 55mm
• Vintervask: ø 95mm 
Trekking Crossover Pad Concept (TSL patenteret)
Crossover Pad tilpasser sig under hele turens varighed til jordens forskellige ruhed, uanset terrænet, for ekstraordinært greb og støtte. De 8 knopper deformeres ved kontakt med jorden for at klæbe, gribe og holde sig så tæt som muligt på jorden.
Très bien
Très bien