B010052
TRAILSERIE 2018-2019
Trail Back Trekking Poles Black Diamond
All-weather 3-lags stænger giver fremragende værdi for pengene leveret med to par pucke (dit valg).
• 3-delt teleskopstav i aluminium
• Pålideligt dobbelt FlickLock-justeringssystem
• Rillet gummigreb for at reducere vibrationer
• Skridsikker EVA-skumhåndtagsforlænger (ideel om vinteren)
• Vari-width nylon håndledsrem med vævet foring for ekstra komfort
• Lange Flex-punkter for meget godt greb
• Tynde pucke til Trekking og brede pucke til vinterpudder
Højdejusterbar: 63,5-140cm
Har solgt parret

95 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 608g (par) |
| Skære | justerbar: 63,5-140cm |
| Foldet længde | 63.5 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | rillet gummi |
| håndrem | Vari-width nylon med vævet for |
| Punkt | Lang Flex spids |
| Vaskemaskine | tynde Trekking pucke og store Pudder pucke til puddersne |
| Fabrikantens reference | BD112188 |
Trail Back Black Diamond stængerne er meget robuste aluminiumsstænger, der kan bruges om vinteren eller sommeren.
Der medfølger 2 par pucke, et par pucke med reduceret volumen til sommervandring og et par større Pudderpucke til at gå i puddersne om vinteren.
Black Diamond FlickLock-systemet giver dig mulighed for at justere den ønskede stanghøjde. Dette system er kendt for dets pålidelighed og lette justering.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Batons
Produit raisonnable dans son prix livraison rapide et plus de bon conseil quand on téléphone je continuerai a commander chez MGAffaire