B010050
TRAILSERIE 2018-2019
Trail Ergo Cork Trekking Poles Black Diamond
Helårsstænger med vinklet håndtag for maksimal komfort under træning.
• 3-delt teleskopstav
• Ergonomisk 15 graders vinkel naturlig korkhåndtag
• Skridsikker skumforlænger under håndtaget
• 360 graders polstret håndrem
• 2 FlickLock taljejusteringssystemer
• Udskiftelige Tech-karbidspidser
• Tynde pucke til Trekking og brede pucke til vinterpudder
Justerbar højde: 74-140cm
Har solgt parret

82 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 510g (par) |
| Skære | justerbar: 74-140cm |
| Foldet længde | 74 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | ergonomisk vinklet 15° / åndbar kork med let og gribende EVA-skumforlængelse |
| håndrem | 360 graders polstret rem |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | tynde Trekking pucke og store Pudder pucke til puddersne |
| Fabrikantens reference | BD112153 |
Trail Ergo Cork Black Diamond trekkingstavene har et ergonomisk håndtag, der er ideelt placeret for komfort takket være dens 15 graders vinkel.
Det naturlige korkhåndtag er ideelt til at lede sveden væk.
Det dobbelte ventiljusteringssystem er enkelt og tilbyder fremragende stramning af trådene.
Trail Ergo Cork stængerne er særligt interessante, fordi de har funktioner til brug både sommer og vinter: en skridsikker skumforlængelse under grebet samt store pulverpucke til puddersne.
Tech-karbidspidserne giver meget godt greb og er udskiftelige.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Excellent
Très bon service de vente, disponibles à trouver des solutions. Envoi très rapide et soigné, produit conforme. Je recommande
Bâtons black Diamond
Vendeur très professionnel, à l’écoute du client, de bon conseil. Livraison rapide . Site à recommander!
Super service
Merci Michaël pour le temps et les conseils qui m'ont amené à acheter ces bâtons. Service et livraison impeccable! Pas encore essayé mais le produit est très bien fini, inspire confiance et répond à mes critères pour faire le GR20.
Manque uniquement les pointes Tech Tips Rubber Z-Pole Black Diamond ref 010057 car non fourni, c'est dommage Black Diamond aurait pu les inclures.