B010048
TRAILSERIE 2018-2019
Trail Pro Trekking Poles Black Diamond
Al-vejr stænger med et enkelt, hurtigt og sikkert justeringssystem, FlickLock Pro dobbelt.
Trail Pro Trekking Pole er en alsidig præstationsstang til dagsvandring eller flerdages vandreture.
• Letvægts 3-sektions teleskopstav
• Dual-density greb knop og polstret 360-graders webbing håndledsrem
• Skumforlængelse under håndtaget, der forhindrer glidning
• Hurtigt og sikkert dobbelt FlickLock Pro-justeringssystem
• Udskiftelige Tech-karbidspidser
• Tynde trekkingpucke
Højdejusterbar: 63-140cm
Har solgt parret

92 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 520g (par) |
| Skære | justerbar: 63-140cm |
| Foldet længde | 63 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock Pro |
| Håndtere | bi-density greb knap |
| håndrem | 360 graders polstret rem |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | Tynde Trekking skiver |
| Fabrikantens reference | BD112151 |
Trail Pro Trekking Poles Black Diamond stængerne er meget alsidige og præsterende stænger fra ethvert synspunkt.
Det dobbelte FlickLock Pro-system giver hurtig og sikker justering. Alt efter terræn kan du ændre stokkens højde meget enkelt.
Skumforlængeren er meget flot og forhindrer udskridning på stejle stier.
Trail Pro-stænger har et komfortabelt greb med dobbelt densitet, justerbar polstret håndledsrem og udskiftelige tekniske spidser af hårdmetal for fremragende greb på glatte eller stenede stier.
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock'ens fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende design i rustfrit stål, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets rustfri stålkonstruktion designet til at holde
