B010005
TRAILSERIE 2018-2019
Trail Trekking Poles Black Diamond
Helårsstænger (sommer/vinter) beregnet til korte eller lange vandreture, snesko og langrend.
Trail Trekking Pole er en alsidig stang, der tilbyder et fremragende forhold mellem pris, funktioner og komfort.
• 3-delt teleskopstav
• Dual-density greb knop og polstret 360-graders webbing håndledsrem
• Skumforlænger, der forhindrer glidning
• Dual FlickLock justeringssystem
• Udskiftelige spidser af hårdmetal
• Tynde Trekking-pucke og Powder-pucke til vinterpudder
Sælges parret med 2 par skiver (en sommer, en vinter)

65 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 485g (par) |
| Skære | justerbar: 63,5-140cm |
| Foldet længde | 63.5 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | bi-density greb knap |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | tynde trekkingpucke (til sommer) og pulverpucke (store til flotation i sneen) |
Trail Trekking Poles Black Diamond stængerne er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
Tynde Trekking stænger til sommervandring og pudderstænger til sneskoture om vinteren, disse stænger tilpasser sig alle typer terræn. De store Powder-pucke giver rigtig god flotation i puddersne.
Den meget behagelige skumforlængelse forhindrer glidning.
Det dobbelte FlickLock-justeringssystem giver effektiv justering lige ved hånden afhængigt af terrænet. Den har udskiftelige tekniske spidser af hårdmetal.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Batons Trail Black diamond
Accueil sympathique.Service au top.Je recommande.
JE RECOMMANDE
La livraison est très rapide. Les bâtons sont bien emballés. Le prix de ces bâtons est moins élevé qu'ailleurs. Je suis très satisfait de mon achat
Bâtons Trail Black Diamond
Bonjour
Envoi rapide, conforme à ce que j'attendais
Excellent produit, c'est ma deuxième paires
Cdt
Parfait
Je ne suis pas très exigent mais ici on a des bâtons polyvalents , assez légers et robuste donc tout ceux qui recherchent ces caracteristiques , foncez !!
Très satisfait !
Envoi rapide ,batons conformes à la description, légers, il me tarde de les essayer !
baton de randonnée blaxck diamond
Tout s'est déroulé parfaitement de la commande sur internet à la réception du colis. Je recommande ce site.
parfait
très bons batons, léger.
livraison rapide.
bon produit, bon site réactif = parfait
Excellent prix pour des bâtons de qualité
Bâtons de marche très agréables à utiliser, robustes et légers. Meilleur prix du net et bon contact avec le vendeur passionné de matériel de montagne. Ne pas hésiter!