G010120
TILGÆNGELIG - STRAKS FORSENDELSE
Terre de trek Walnut Opinel er en autentisk vandrestav beregnet til vandreture eller gåture i skoven.
Teleskopisk, den består af 4 aluminiumstråde med valnøddetræfiner, dens specificitet er på niveau med håndtaget ved at integrere en Opinel af kaliber nr. 6.
Ideel til gåture i skoven og til at plukke svampe.
Pind lavet i Frankrig i Grenoble med kastanjehåndtag lavet i Chartreuse.
Livstidsgaranti.
Sælges enkeltvis med 60 mm skive



117 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | Ultra Tech 7075 aluminium med valnøddefiner |
| Vægt | 242 g |
| Skære | justerbar 68-135 cm (max) |
| Foldet længde | 68 cm |
| Antal tråde | 4 |
| spændesystem | mening |
| Strand diameter | 18 / 16 / 14 / 12 |
| Håndtere | kastanjetræ (lavet i chartreuse) |
| håndrem | læder link |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Vaskemaskine | 60 mm |
| Fabrikantens reference | U10846 |

Udstyret med et skruespændesystem kan stangens højde justeres fra 68 til 135 cm. En n°6 kaliber Opinel er anbragt i kastanjetræskaftet, lavet i Chartreuse. Kniven forbliver ved hånden under dine gåture.
Svampeentusiaster vil sætte pris på denne to-i-en knivstang.
Dens Ultra Tech 7075 aluminiumssammensætning giver den høj modstand.
Opinel håndtag:
I den periode, der er befordrende for svampe eller picnic, er kniven et meget nyttigt stykke udstyr...
Pommelen i kastanjetræ skjuler en Opinel, en smart idé for de mest luftige.

Bâton de marche au top
Je l'ai acheté pour mon papa qui est un passionné de rando en Haute Loire, il était ravi. Il est très beau et robuste, petit + pour l'Opinel caché qui a fait son effet. Livraison rapide, rien à dire.
Cadeau original
Livraison rapide. Produit de bonne qualité.
Le cadeau a beaucoup plu avec le petit plus : l’opinion
Baton
Ravie
Baton Opinel
tres beau
Bâton Terre de Trek Noyer Opinel Guidetti
Article conforme à mes attentes. Belle qualité.L'idée de l'opinel intégrée est pratique.
baton terre de trek noyer opinel
tres beau baton de randonnée , je suis satisfaite de mon achat et de la rapidité de livraison
Bâton Terre de Trek Noyer Opinel Guidetti
Content du retour de cet article car je le voulais depuis un certain temps! Je voulais absolument l'avoir et c'est chose faite!
Bâton Terre de Trek Noyer Opinel Guidetti
Esthétique et pratique. Excellent achat.
Bâton terre de trek
Acheter 2 bâtons depuis 2 ans utiliser pour des randonnées très contant de mon achat
Bâton de marche
Super produit, et expédition rapide.
Bâton Terre de Trek Noyer Opinel Guidetti
Très bel article livré rapidement, conforme et en parfait état. Beau design et très belle finition
Tout à fait ce que je cherchais
Offert comme cadeau à un amateur de promenades en foret et cueillette des champignons, ce bâton a été très apprécié.
Meilleur prix du net, livraison rapide et emballage correct.
Ce bâton n'est pas un gadget
Il est original et très fonctionnel.
La qualité de fabrication est excellente et locale de surcroît.
Emballage soigné et livraison rapide en mains propres sur Grenoble : service aux petits oignons !
Original
Acheté pour un cadeau, il a fait sensation.
Réglable en hauteur, au top!
Livraison rapide.
Rien à redire.
Bâton Terre de Trek Noyer Opinel Guidetti
Très bien emballé. Livraison très rapide.
Parfait
Pratique et authentique!
Comment allier l'utile à l'agréable, tout en restant dans l'esprit "nature". En plus ce bâton semble être d'excellent rapport qualité prix. À recommander!