L040011
Lacal Travel Stick kompakte stænger
Rejserækkevidde
Travel Stick Compact Lacal-stængerne er udviklet til vandrere, rejseentusiaster.
Robuste stænger, lavet af 5 tråde 7075 T6 aluminium, foldet, de måler kun 34 cm.
Du vil sætte pris på de komfortable naturlige korkhåndtag og det meget pålidelige højdejusteringssystem for clamshell stick (justerbar fra 105 til 125 cm).
• 5 trådet snappinde
• 100 % 7075 T6 aluminiumskonstruktion: let, stærkt og holdbart materiale
• Ultrakompakt [34 cm foldet]
• Cord And Clic Ultra-hurtig installationssystem
• Good Lock System clamshell justeringssystem
• Elastisk Clip-system til at samle trådene til transport
• Korkhåndtag for maksimal komfort
• Justerbar og åndbar håndledsrem
• Tungsten carbid spids
• Trekking pucke og brede pucke til vinter
Vandrestave udviklet i Frankrig i Grenoble af Pascal Guidetti, kendt opfinder af udendørs teknisk udstyr
Stænger beregnet til vandreture og rejser...

499 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium 7075 T6 |
| Vægt | 510 g pr. par |
| Skære | justerbar: 105 til 125 cm |
| Foldet længde | 34 cm |
| Antal tråde | 5 (16 / 14 / 12 / 12 / 12 mm) |
| spændesystem | clapet Good Lock System |
| Håndtere | naturlig kork |
| håndrem | åndbar og justerbar |
| Punkt | wolframkarbonat |
| Vaskemaskine | sommer Vinter |
| Fabrikantens reference | FT-06-020 |
Teknologier:
•Ledning og klik
• Elastisk klips
• Godt låsesystem
• Simple Grip korkhåndtag
• Skift Tip sommer/vinter puck skifte system