Djinn Axess Petzl quickdraw - nou model
El Djinn Axess Petzl és un cick ràpid fiable i robust adequat per a l'escalada en roca.
Està equipat amb mosquetons Djinn amb un sistema Keylock dissenyat per evitar l'enganxament involuntari del mosquetó durant la manipulació.
• Un mosquetó de porta recta a la part superior i un mosquetó de porta corba a la part inferior
• Corretja Axess molt robusta
• Mosquetons d'obertura àmplia amb un mecanisme de porta molt fiable
• Mosquetons amb perfil en forma d'H per a més lleugeresa
Disponible en 2 llargs: 12 i 17 cm
Ideal per a l'escalada en roca

589 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 12 cm: 107 g / 17 cm: 113 g |
| Materials | mosquetons d'alumini / corretges de polièster / tanga de goma |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | mosquetó: CE EN 12275 tipus B, UIAA / corretja: CE EN 566, UIAA |
| Força de l'eix principal | 23 kN |
| Resistència dels dits oberts | 9 kN |
| Força de l'eix menor | 8 kN |
| Obertura | dit recte: 24 mm / dit corbat: 27 mm |
| Capacitat | 24 mm |
| Força de la corretja | 22 kN |
| Referència del fabricant | M060CA00 / M060CA01 / M060CA02 |
El dibuix ràpid Djinn Axess és una solució fiable i robusta per aprendre sobre l'escalada en roca. Té una eslinga Axess i dos mosquetons Djinn: un mosquetó de porta recta a la part superior i un mosquetó de porta corba a la part inferior. El mosquetó superior, combinat amb el sistema Keylock i una forma específica del nas, facilita el tall i desenganxament de l'àncora. El mosquetó inferior està equipat amb el protector String Sling per mantenir el mosquetó en posició i facilitar l'enganxament de la corda.
• DJINN AXESS quickdraw dissenyat per a un bon començament en l'escalada
• Mosquetons DJINN:
- obertura gran dels dits per facilitar la manipulació,
- Secció en forma d'H per a una millor relació força/lleugeresa,
- superfícies de contacte més àmplies per facilitar el pas de la corda i reduir el desgast del mosquetó,
- Bec i sistema Keylock dissenyat per evitar que el mosquetó s'enganxi accidentalment durant les maniobres,
- DJINN dit dret (part superior del dibuix ràpid): facilita el retall i el desenganxament,
- Dit corbat DJINN (part inferior del quickdraw): facilita el tall de la corda.
• Corretja AXESS:
- Disseny robust,
- l'extrem inferior equipat amb una CORDA per mantenir el mosquetó en posició i protegir la corretja del desgast,
• Disponible en dues longituds: 12 o 17 cm.