Bastons de trekking Guidetti PAM Alu-Carbon Flash
Pals telescòpics de 4 seccions amb una secció inferior en alumini per a més robustesa i la resta de seccions en carboni per guanyar lleugeresa.
Destinats a l'excursionisme durant tota la temporada (estiu/hivern), els bastons Flash Alu-Carbon estan equipats amb el nou sistema de desplegament ràpid de pals Flash Lock (patent Guidetti).
• Pal telescòpic de 4 seccions molt compacte plegat (38 cm i 42 cm segons la mida)
• Ajustable fins a 125 cm o 135 cm
• Construcció dual: alumini i carboni 3K 80%
• Sistema de desplegament Flash Lock ràpid com a llamp
• Sistema d'ajust Easy Lock d'alumini (fiable i durador)
• Mànec ergonòmic R-Go Light amb molt bona adherència
• Corretja de canell híbrida, ajustable, lleugera i transpirable
• Punta amortida de tungstè (PAM) per amortir l'impacte en el contacte amb el terra
• Discos prims per a trekking i discos amples per a pols d'hivern (nous discos Modul H)
Disponible en 2 mides: 38-125 cm / 42-135 cm
Bastons fets a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de rentadores (una d'estiu, una d'hivern de 90 mm)
Bastons destinats a senderisme de curta o llarga distància, raquetes de neu...



380 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alu 7075 T6 / carboni 3K 80% |
| Pes | 238 g [versió 125 cm] / 247 g [versió 135 cm]: per a un pal |
| Tallar | ajustable fins a 125 cm o 135 cm |
| Longitud plegada | 38 cm [versió 125 cm] / 42 cm [versió 135 cm] |
| Nombre de fils | 4 |
| sistema de subjecció | Easy Lock d'alumini |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 (carboni) / 12 (alumini) |
| Gestionar | R-Go Light |
| corretja de mà | Corretja de canell híbrida lleugera |
| Punt | Punta amortida per tot terreny (PAM) |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | punta cònica: 60 mm per a trekking i 90 mm per a l'hivern / punta encoixinada (PAM): Modul H 50 mm per a trekking i Modul H 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R11230 / R11280 |

Equipats amb el nou sistema Flash Lock patentat per Guidetti, els pals Flash Alu-Carbon es pleguen i es despleguen molt ràpidament.
Una simple pressió a terra i els fils del pal es tallen junts. Per plegar els pals, només cal pessigar el sistema de subjecció.
Aquest sistema té l'avantatge d'obtenir bastons molt compactes per al transport. Plegats, només mesuren 38 cm (42 cm per a la versió de 135 cm).
Equipat amb el sistema d'ajust de l'alçada del pal Easy Lock i el mànec R-Go Light Hybrid, els amants del senderisme apreciaran el Flash Alu-Carbon pel seu pes lleuger i robustesa (sistema d'ajust de vàlvula i fil d'alumini baix en alumini).
Les rentadores de trekking es poden substituir fàcilment per rentadores més grans de 90 mm (subministrades) per a excursions amb raquetes de neu.
Els pals Flash Alu-Carbon són ajustables i estan disponibles en dues mides per adaptar-se a les necessitats de tothom.
El sistema de desplegament de flaix Lock (patent Guidetti):
El sistema d'ajust Flash Lock és molt fàcil d'utilitzar. Té diversos avantatges. L'obertura i tancament del pal es realitza en un segon i sense esforç. Un cop plegat el pal no ocupa espai per al transport.
Le déploiement du bâton est rapide grâce à un ressort de rappel. Lors du premier contact au sol les brins viennent se verrouiller entre les manchons aluminium par un clip plastique. Pour la fermeture du bâton, il suffit de pincer les deux clips entre le pouce et l’index pour libérer le blocage et replier les brins.



El sistema d'ajust Easy Lock Alu:
El sistema d'ajust està equipat amb un Easy Lock amb una solapa d'alumini i una roda d'ajust amb un tope per proporcionar una major força de subjecció. L'alumini aporta robustesa al sistema, el tap del pom el manté sempre al seu lloc.

La punta amortida PAM:
La nova punta encoixinada PAM s'ha desenvolupat per oferir comoditat per a l'excursionisme. Esmorteeix les vibracions i esmorteeix el xoc en contacte amb el terra. Limita el soroll i es pot utilitzar en tot tipus de terreny. Està equipat amb 2 discos Modul H, un per a l'estiu en material semitou amb una distància curta sota el disc per a menys embussos entre les pedres i un per a l'hivern en material més flexible amb una llarga distància sota el disc per a una millor adherència. a la neu.

L'adherència R-Go Light:
El mànec R-Go Light Guidetti aporta comoditat i lleugeresa al pal. La seva màniga d'escuma ergonòmica permet una bona adherència i posar la mà durant els suports. El seu pom ofereix múltiples agafadors segons el terreny (baixada, pujada, pendent) i l'addició del recobriment de "tacte suau" maximitza la comoditat d'ús.

La corretja híbrida:
Parfait
Prix attractif, envoi rapide, je recommande, merci
RAS TOUT EST OK
Livraison respectée, service parfait !