Versió 2019
Bastons d'esquí Traverse Pro Black Diamond
Els Traverse Pro són bastons d'esquí de muntanya de 2 peces totalment d'alumini amb el sistema d'ajust FlickLock Pro per a un bloqueig més segur i robust.
• Corretja de polsera de seguretat desmuntable d'alliberament amb bloqueig SwitchRelease
• El pal robust presenta una construcció d'alumini
• Fil superior de 16 mm i fil inferior de 14 mm
• Mànec Touring redissenyat per millorar l'ergonomia
• Molt bona adherència a l'escalada gràcies a la part superior amb recobriment Soft Touch
• Sistema d'ajust FlickLock ràpid i fiable
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 2 mides: 95-145cm / 105-155cm

14 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: 606 g |
| Tallar | ajustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Longitud plegada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro |
| Gestionar | Mànec ergonòmic Touring Series + empunyadura Soft Touch |
| corretja de mà | Corretja de polsera de seguretat SwitchRelease |
| Rentadora | Discs de cistelles de pols de 100 mm |
| Referència del fabricant | BD111559 |
Els Traverse Pro Black Diamond són pals resistents, totalment d'alumini, de grau professional.
L'ajust FlickLock Pro proporciona una subjecció extremadament segura i un ajust ràpid de la longitud del pal. El mànec Touring ha estat redissenyat per a una millor ergonomia. La corretja de canell està equipada amb l'última tecnologia Black Diamond SwitchRelease que permet desfer-la en cas d'un pal bloquejat. La corretja de canell es pot bloquejar si cal.
En pendents pronunciats, els practicants apreciaran la protuberància d'adherència Soft Touch.
Ideal per a esquí de muntanya recreatiu o competitiu, busques bastons amb una llarga vida útil, el Traverse Pro està fet per a tu!
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar

La polsera de la tecnologia SwitchRelease Strap:
Dissenyada per alliberar el canell quan està estressat des de dalt, la corretja Black Diamond SwitchRelease et permet esquiar amb més serenitat a les zones boscoses. A diferència d'altres sistemes, aquest cordó d'alliberament de seguretat presenta un disseny clàssic de corda amb un fàcil bloqueig/desbloqueig.
En cas de disparar, només un extrem del sistema roman al seu lloc a la nansa per evitar perdre la corretja.

Batons skis de rando traverse pro
Tres beau produit, expédition soigné et rapide, avec une excellente communication et un tres bon rapport qualité /prix