NOU MODEL HIVERN 2018/2019
Bastons de trekking amb adherència llarga d'escuma Flash Alu-Carbon EL 135 Horizon Conical/PAM:
- Versions de punta cònica o punta amortida (PAM) per triar
Aquests pals de 4 seccions estan equipats amb el sistema d'ajust ràpid i segur Easy Lock, la tecnologia de desplegament ràpid de pals Flash Lock (patent Guidetti) i una empunyadura d'escuma ergonòmica Horizon llarga ideal per a l'hivern.
• Pal telescòpic de 4 seccions molt compacte plegat (41 cm)
• Ajustable fins a 135 cm
• Construcció dual: alumini i carboni 3K 80%
• Sistema de desplegament Flash Lock ràpid com a llamp
• Sistema d'ajust Easy Lock d'alumini (fiable i durador)
• Mànec ergonòmic Horizon R-Go Waves amb molt bona adherència
• Corretja de canell ajustable lleugera
• Punta cònica amb punta de tungstè per a una molt bona adherència
• O punta amortida (PAM) per absorbir els cops en contacte amb el terra
• Discos prims per a trekking i discos amples per a pols d'hivern (nous discos Modul H)
Bastons fets a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de rentadores (una d'estiu, una d'hivern de 90 mm)
Bastons per a senderisme durant tota la temporada, esquí de muntanya i raquetes de neu...



396 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini 7075 T6 / carboni 3K 80% |
| Pes | punta cònica: 296 g / punta encoixinada (PAM): 291 g (per a un pal) |
| Tallar | regulable fins a 135 cm |
| Longitud plegada | 41 cm |
| Nombre de fils | 4 |
| sistema de subjecció | Easy Lock d'alumini |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 / 16 / 16 |
| Gestionar | Onades Horizon R-Go |
| corretja de mà | Corretja de canell lleugera i còmoda |
| Punt | cònic amb punta de tungstè o punta amortida tot terreny (PAM) |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | punta cònica: 60 mm per a trekking i 90 mm per a l'hivern / punta amortida (PAM): Modul H 50 mm per a trekking i Modul H 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R10500 / R10510 |

Els bastons Flash Alu-Carbon Horizon són adequats per a senderisme a l'hivern.
El nou mànec Horizon equipat amb una corretja lleugera transpirable garanteix una molt bona adherència amb múltiples posicions en funció de la naturalesa del terreny.
Els pals es beneficien d'una construcció d'alumini/carboni. El fil inferior d'alumini per a la robustesa i els altres fils de carboni el fan més lleuger.
Equipats amb el sistema Flash Lock patentat per Guidetti, els pals Flash Alu-Carbon Horizon es pleguen i es despleguen molt ràpidament.
Una simple pressió a terra i els fils del pal es tallen junts. Per plegar els pals, només cal pessigar el sistema de subjecció.
Aquest sistema té l'avantatge d'obtenir bastons molt compactes per al transport. Plegats, només mesuren 41 cm.
Equipat amb el sistema d'ajust de l'alçada del pal Easy Lock Alu, adapta l'alçada del pal al teu gust.
Les rentadores de trekking es poden substituir fàcilment per rentadores més grans de 90 mm (subministrades) per a excursions d'esquí o raquetes de neu.
Els pals Flash Alu-Carbon estan disponibles amb 2 tipus de puntes (la vostra elecció): punta cònica amb punta de tungstè o punta esmorteïda per tot terreny (PAM) amb punta de tungstè.
L'empunyadura Horizon R-Go Waves Guidetti:
El mànec llarg d'escuma Horizon permet afrontar pendents durant les ascensions i garanteix un millor suport.
La longitud i l'ergonomia de l'escuma ofereixen múltiples posicions i una millor adherència.

El sistema de desplegament de flaix Lock (patent Guidetti):
El sistema d'ajust Flash Lock és molt fàcil d'utilitzar. Té diversos avantatges. L'obertura i tancament del pal es realitza en un segon i sense esforç. Un cop plegat el pal no ocupa espai per al transport.
Le déploiement du bâton est rapide grâce à un ressort de rappel. Lors du premier contact au sol les brins viennent se verrouiller entre les manchons aluminium par un clip plastique. Pour la fermeture du bâton, il suffit de pincer les deux clips entre le pouce et l’index pour libérer le blocage et replier les brins.

El sistema d'ajust Easy Lock Alu:
El sistema d'ajust està equipat amb un Easy Lock amb una solapa d'alumini i una roda d'ajust amb un tope per proporcionar una major força de subjecció. L'alumini aporta robustesa al sistema, el tap del pom el manté sempre al seu lloc.

La punta amortida PAM:
La nova punta encoixinada PAM s'ha desenvolupat per oferir comoditat per a l'excursionisme. Esmorteeix les vibracions i esmorteeix el xoc en contacte amb el terra. Limita el soroll i es pot utilitzar en tot tipus de terreny. Està equipat amb 2 discos Modul H, un per a l'estiu en material semitou amb una distància curta sota el disc per a menys embussos entre les pedres i un per a l'hivern en material més flexible amb una llarga distància sota el disc per a una millor adherència. a la neu.

Super matériel et super magasin en ligne
Les bâtons que j'attendais. légers, rigides et peu encombrants. Merci MG Affaires