Bețe de trekking Trail Sport 2 Black Diamond - Seria Trail
Trail Sport 2 sunt stâlpi telescopici din aluminiu cu 2 secțiuni foarte robuste.
Reglarea înălțimii bastonului de la 81,5 cm la 140 cm se face cu ușurință prin supapa FlickLock.
Aceste bastoane sunt destinate practicanților pentru care volumul nu este o problemă. Au avantajul că oferă un raport calitate-preț foarte bun.
• Baston telescopic durabil cu 2 secțiuni
• Sistem de reglare FlickLock fiabil
• Curea de mână confortabilă și reglabilă cu lățime variabilă
• Mâner din cauciuc cu canale de ventilație pentru o mai bună respirabilitate
• Extensie din cauciuc sub mâner pentru a îmbunătăți aderența pe pante
• Puncte lungi Flex pentru o aderență foarte bună
• Pucuri subțiri de trekking și compatibile cu pucurile de zăpadă Powder Basket (disponibile ca opțiune)
Inaltime reglabila: 81,5-140 cm
Disponibil în 2 culori: Kingfisher / Nuc![]()
A vândut perechea

394 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 578 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 81,5-140 cm |
| Lungime pliată | 81.5 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | FlickLock |
| Mâner | cauciuc canelat cu prelungire de cauciuc sub maner |
| curea de mână | și nailon Vari-width |
| Punct | Varf Flex lung |
| Mașină de spălat | Mașini de spălat de trekking |
| Referinta producatorului | BD112224 |
Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.