L040044
Stick de șurubelniță pliabil Compact Lacal
Poligon de schi
Stalpii Screwdriver Stick Compact Lacal sunt atat pliati cat si reglabili (115-140 cm).
Tehnologia Cord and Clic permite desfacerea stâlpilor foarte rapid.
Pur și simplu scoateți clema elastică de reținere, desfășurați tuburile și trageți de unul dintre ele pentru a bloca sistemul cu clichet.
Veți aprecia mânerul foarte lung din spumă de 33 cm, care facilitează navigarea pe pante.
Stâlpii sunt echipați cu un mâner inovator care încorporează o șurubelniță pentru reglarea elementelor de fixare (biti plate, Philips, Torx 10 și Torx 20).
• Stalpi compacti pentru a le transporta in rucsac (48 cm pliate)
• Construcție din carbon (suvițe înalte): material ușor care previne vibrațiile la nivelul antebrațelor
• Șuvițe inferioare din aluminiu 7075 T6, un material care oferă rezistență ridicată la impact
• Mâner inovator cu șurubelniță
• Sistem de implementare rapidă Cord and Clic
• Sistem Elastic Clip pentru unificarea suvitelor pentru transport
• Sistem de reglare a înălțimii stick shell, Alu System Lock
• Mâner lung din spumă EVA, ușor, ultra-confortabil și oferă numeroase posibilități de prindere
• Curea de mână reglabilă și respirabilă
• Vârf de dimensiune lungă din carbură de tungsten
• Saibe late pentru iarna
Ajustabil: 115-140 cm
Se vinde in perechi cu o pereche de masini de spalat iarna
Bețe destinate tuturor drumețiilor de iarnă: schi de turație, rachete de zăpadă etc.
Belițe de drumeții de iarnă dezvoltate în Franța la Grenoble de Pascal Guidetti, renumit inventator al echipamentelor tehnice de exterior

500 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate:
| Material | carbon (torți superioare) / aluminiu 7075 T6 (torți joase) |
| Greutate | 560 g per pereche |
| A tăia | reglabil: 115 până la 140 cm |
| Lungime pliată | 48 cm |
| Numărul de fire | 4 |
| sistem de prindere | Supapă de blocare a sistemului Alu |
| Diametrul firului | 18 mm / 16 mm / 14 mm / 14 mm |
| Mâner | spumă EVA lungă (33 cm) |
| curea de mână | respirabil si reglabil |
| Punct | vârf lung de carbură de tungsten |
| Mașină de spălat | iarnă |
| Referinta producatorului | FK-07-240 |
Schimbarea șurubelnițelor:
1 - Deșurubați pomul de deasupra mânerului
2 - Deblocați butonul de plastic un sfert de tură pentru a schimba șurubelnițele
Tehnologii:
• Sistem de implementare Cord and Click
• Clip elastic
• Alu System Lock sistem de reglare a înălțimii stâlpului
• Mâner din spumă „Long Grip” de 33 cm lungime
• Tehnologie Screwdriver System cu șurubelnițe integrate în mâner
• Vârf lung din carbură de tungsten specific drumețiilor de iarnă - Size Tip