Bețe de schi Razor Carbon Pro Black Diamond
SERIA TOURING - MODEL NOU
Bețele Razor Carbon Pro Black Diamond sunt bețele de referință pentru schi de turism.
Sunt robuste datorită șuviței superioare din aluminiu, șuviței inferioare din fibră de carbon evită vibrațiile, îmbunătățește tracțiunea și câștigă lejeritate.
Noul sistem de reglare FlickLock Pro este mai ușor, mai puternic și mai ușor de utilizat.
• Design nou mai ușor
• Stâlp reglabil cu 2 secțiuni cu secțiune superioară din aluminiu de 14 mm și secțiune inferioară din fibră de carbon de 12 mm
• Mâner de turism pentru o ergonomie optimizată, potrivit pentru schi și drumeții
• Bulge pentru a îmbunătăți aderența la urcare
• Curea detașabilă SwitchRelease cu funcție de blocare pentru o siguranță sporită în timpul drumețiilor
• Sistem de reglare FlickLock Pro de ultimă generație din aluminiu forjat: ușor, puternic și ușor de utilizat
• Pucuri noi Powder Baskets cu lățimea de 100 mm pentru o aderență foarte bună
Disponibil in 2 marimi: 100-125 cm / 115-140 cm
A vândut perechea

400 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu și cărbune |
| Greutate | pereche: [100-125 cm] 524 g |
| A tăia | reglabil: 100-125cm / 115-140cm |
| Lungime pliată | [100-125 cm] 92 cm / [115-140 cm] 105.5 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | Următoarea generație FlickLock® Pro |
| Mâner | Mâner ergonomic Touring Series + mâner umflat |
| curea de mână | Curea de mână de securitate SwitchRelease |
| Mașină de spălat | Puturi Coșuri cu praf 100 mm |
| Referinta producatorului | BD111577 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro” (design nou):
Sistemul de ajustare a dimensiunii FlickLock Pro a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea, ușurința și ușurința de utilizare.
Noul FlickLock Pro are acum o construcție din aluminiu mai ușoară și mai ușor de utilizat.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din aluminiu care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O compoziție de aluminiu de înaltă calitate concepută pentru a dura și foarte ușoară

Curea de mână cu tehnologie SwitchRelease Strap:
Proiectată pentru a elibera încheietura mâinii atunci când este stresată de sus, cureaua Black Diamond SwitchRelease vă permite să schiați mai senin în zonele împădurite. Spre deosebire de alte sisteme, acest șnur de siguranță are un design clasic de șnur cu blocare/deblocare ușoară.
În cazul declanșării, doar un capăt al sistemului rămâne pe mâner pentru a evita pierderea curelei de mână.

Pucuri The Powder Basket: