G010107

Bastóns telescópicos para todo tipo de tempo.
O B3 Light Guidetti é un bastón de sendeirismo con 3 fíos de aluminio 7075 e equipado co sistema de axuste Easy Lock.
O longo asa de escuma evita esvarar e convérteo nun poste especialmente axeitado para saídas de inverno con raquetas de neve ou esquí de travesía.
Ideal para camiñantes que buscan bastóns resistentes e cómodos.
• Postes telescópicos de 3 seccións (só 64 cm cando están dobrados)
• Empuñadura de escuma EVA con empuñadura de escuma longa
• Cómoda correa de pulso axustable
• Sistema de suxeición Easy Lock
• Composición 100% aluminio Ultra Tech 7075
• Punta cónica con punta de tungsteno para un agarre moi bo
• Discos de trekking de 60 mm para o verán e discos de po de 90 mm para o inverno
Bastón feito en Francia en Grenoble.
2 anos de garantía.
Véndense por parellas con 2 tipos de disco (pequeno e grande) e unha punta para cada pau


8 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | Ultra Tech 7075 aluminio |
| Peso | 254 g (por barra) |
| Cortar | axustable 65-135 cm (máx.) |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | Bloqueo fácil |
| Diámetro de cordón | 16 / 14 / 12 |
| Manexar | Mango de EVA con mango de espuma longa (25 cm) |
| correa de man | correa de confort axustable |
| Punto | cónico con punta de wolframio |
| Corcho | caucho |
| Lavadora | fino 60 mm e grande 90 mm |
Os B3 Light Guidetti son bastóns versátiles que se adaptan a todo tipo de terreo. En terreos soltos ou rochosos, as puntas de wolframio permiten un agarre óptimo, sobre asfalto recoméndase as puntas de goma previstas, encaixan moi facilmente nas puntas cónicas.
A composición do bastón 100% aluminio confírelle unha alta resistencia e o seu longo asa de escuma resulta especialmente interesante en pendentes para o seu uso en verán e inverno.
O mango de escuma EVA absorbe ben a suor, é cómodo e proporciona un bo agarre.
O sistema de axuste/bloqueo da vara Easy Lock (concha) é fiable (non é necesario apertalos ao camiñar) e rápido. Podes axustar a tensión do sistema sen ferramentas ao teu gusto (un pequeno parafuso xira a man).
Os discos son fáciles de substituír, ofrécense discos finos para o verán e discos máis anchos de 90 mm para camiñar de forma sostida na neve en po no inverno.
O sistema de axuste Easy Lock:
O sistema de axuste Easy Lock Guidetti Garante un bloqueo sinxelo e eficaz da altura do poste grazas ao seu sistema de aperte externo.

Mango longo de escuma:
A escuma de 25 cm ao longo do tubo ofrécelle seguridade e un bo agarre ao atravesar pendentes en pendentes pronunciadas. Ten unha correa ampla axustable feita de tecido transpirable.
