G010107

Bastons telescòpics per a tot el temps.
El B3 Light Guidetti és un pal de senderisme amb 3 fils d'alumini 7075 i equipat amb el sistema d'ajust Easy Lock.
El mànec llarg d'escuma evita lliscaments i el converteix en un pal especialment adequat per a sortides d'hivern amb raquetes de neu o esquí de muntanya.
Ideal per caminants que busquen bastons resistents i còmodes.
• Pals telescòpics de 3 seccions (només 64 cm plegats)
• Adherència d'escuma EVA amb adherència d'escuma llarga
• Còmoda corretja de canell ajustable
• Sistema de subjecció Easy Lock
• Composició 100% alumini Ultra Tech 7075
• Punta cònica amb punta de tungstè per a una molt bona adherència
• Discos de trekking de 60 mm per a l'estiu i discos de pols de 90 mm per a l'hivern
Pal fet a França a Grenoble.
2 anys de garantia.
Es venen per parelles amb 2 tipus de disco (petit i gran) i una punta per a cada pal


8 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | Ultra Tech 7075 d'alumini |
| Pes | 254 g (per pal) |
| Tallar | ajustable 65-135 cm (màxim) |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Bloqueig fàcil |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 / 12 |
| Gestionar | Mànec EVA amb mànec llarg d'escuma (25 cm) |
| corretja de mà | corretja de comoditat ajustable |
| Punt | cònic amb punta de tungstè |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | fi 60 mm i gran 90 mm |
Els B3 Light Guidetti són bastons de caminar versàtils que s'adapten a tot tipus de terreny. En terreny solt o pedregós, les puntes de tungstè permeten una adherència òptima, sobre asfalt es recomanen les puntes de goma subministrades, s'ajusten molt fàcilment a les puntes còniques.
La composició del pal 100% alumini li confereix una gran resistència i el seu llarg mànec d'escuma és especialment interessant en pistes per utilitzar-lo a l'estiu i a l'hivern.
El mànec d'escuma EVA absorbeix bé la suor, és còmode i proporciona una bona adherència.
El sistema d'ajust/bloqueig de pals Easy Lock (clapeta) és fiable (no cal estrènyer-los quan es camina) i ràpid. Podeu ajustar la tensió del sistema sense eines al vostre gust (un petit cargol gira a mà).
Els discos són fàcils de substituir, es proporcionen discos prims per a l'estiu i discos més amples de 90 mm per caminar de manera sostinguda a la neu pols a l'hivern.
El sistema d'ajust Easy Lock:
El sistema d'ajust Easy Lock Guidetti garanteix un bloqueig senzill i efectiu de l'alçada del pal gràcies al seu sistema de tensió exterior.

El mànec llarg d'escuma:
L'escuma de 25 cm al llarg del tub us ofereix seguretat i bona adherència a l'hora de recórrer pendents en pendents pronunciats. Té una ampla corretja ajustable feta de teixit transpirable.
