B010030
Bastones de trekking de carbono alpino Black Diamond
Bastóns para todas as estacións (verán/inverno) destinados a camiños de curta ou longa distancia.
O Alpine Carbon é un poste lixeiro e maniobrable cunha empuñadura de cortiza natural e o sistema de axuste da cintura FlickLock® Pro altamente fiable.
• Bastón telescópico de 3 seccións
• Composición 100% fibra de carbono
• Sistema de axuste FlickLock Pro de alta resistencia
• Mango de cortiza natural con pomo bi-densidade
• Correa de pulso de nubuck de 360 u200bu200bgraos (absorbe a humidade e transpirable)
• Extensión de espuma EVA antideslizante baixo o asa
• Consellos Flex Tech para usar puntas de carburo ou goma
• Discos finos de trekking e discos para po de inverno
Altura regulable: 63-130 cm
Vendo o par.

0 Elemento elementos:
Este produto xa non está en stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | 100% carbono |
| Peso | 475 g (par) |
| Cortar | axustable: 63-130 cm |
| Lonxitude dobrada | 63 cm |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | FlickLock® Pro |
| Manexar | cortiza con extensión de espuma EVA lixeira e adherente |
| correa de man | Nubuck de 360 u200bu200bgraos, que absorbe a humidade e transpirable |
| Punto | Punta técnica de carburo intercambiable e punta técnica de goma |
| Lavadora | Sendeirismo fino (para verán) e Powder (ancho para elevación na neve) |
Os postes Alpine Carbon Black Diamond son postes telescópicos de alta gama de 3 seccións. Compostos 100% por carbono, son lixeiros e robustos. O dobre sistema FlickLock Pro (concha) ofrece unha gran latitude para axustar o tamaño da vara segundo o perfil do terreo. O FlickLock Pro de aceiro inoxidable é un dos sistemas de axuste máis potentes cunha forza de bloqueo óptima.
Estes postes teñen dous tipos de puntas, de carburo e de goma, para adaptarse segundo a natureza dos sendeiros.
Equipado con cómodos asas de cortiza, correas acolchadas e axustables e extensións de escuma EVA antideslizantes para evitar esvarar nas ladeiras, o Alpine Carbon atraerá aos sendeiristas para longas viaxes de varios días.
O sistema de axuste "FlickLock® Pro":
O sistema de axuste de tamaño FlickLock foi deseñado pensando na eficiencia, a compacidade e a facilidade de uso.
O axuste FlickLock é de primeira calidade cando se trata de estilo rápido e lixeireza.
Debido a que a montaña require equipos fiables e resistentes, a tecnoloxía FlickLock ofrece axustes seguros, rápidos e sinxelos e facilita as horas que se dedican ao camiño.
Baseado no FlickLock®, o FlickLock® Pro revoluciona o deseño do sistema de axuste.
Aínda que conserva os beneficios de FlickLock, o FlickLock Pro ofrece un deseño de aceiro inoxidable que aforra espazo que mellora drasticamente o nivel de calidade, sensación e resistencia do bloqueo.
Os aspectos máis destacados do sistema de axuste FlickLock® Pro son:
• Un deseño que aforra espazo
• Un deseño de eixe dobre para aumentar a palanca e o bloqueo
• Unha construción de aceiro inoxidable de alta calidade deseñada para durar

super
Super baton de qualité introuvable à l'heure de ma commande chez les autres boutique en ligne spécialisé. À recommander sans hésiter.