Bastones de trekking de aluminio Guidetti PAM Flash
Postes telescópicos de 4 seccións con construcción 100% de aluminio para postes muy resistentes.
Destinados a sendeirismo en todas as estacións (verán/inverno), os bastóns Flash Alu están equipados co novo sistema de despregamento rápido de bastóns Flash Lock (patente de Guidetti).
• Palo telescópico de 4 seccións moi compacto cando está plegado (38 cm e 42 cm segundo o tamaño)
• Axustable ata 125 cm ou 135 cm
• Construción de aluminio
• Sistema de implantación Flash Lock ultrarrápido
• Sistema de axuste Easy Lock de aluminio (fiable e duradeiro)
• Mango ergonómico R-Go Light con moi bo agarre
• Correa de pulso híbrida, axustable, lixeira e transpirable
• Tungsten Damped Toe (PAM) para amortiguar o impacto no contacto co chan
• Discos finos para sendeirismo e discos anchos para po de inverno (novos discos Modul H)
Dispoñible en 2 tamaños: 38-125 cm / 42-135 cm
Bastóns feitos en Francia en Grenoble.
Garantía de por vida.
Vendo o par con 2 pares de arandelas (un verán, un inverno de 90 mm)
Bastóns destinados a sendeirismo de curta ou longa distancia, raquetas de neve...


390 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio 7075 T6 |
| Peso | 270 g [versión 125 cm] / 281 g [versión 135 cm]: para un bastón |
| Cortar | axustable ata 125 cm ou 135 cm |
| Lonxitude dobrada | 38 cm [versión 125 cm] / 42 cm [versión 135 cm] |
| Número de fíos | 4 |
| sistema de suxeición | Easy Lock aluminio |
| Diámetro de cordón | 16 / 14 / 14 / 14 |
| Manexar | Luz R-Go |
| correa de man | Correa de pulso híbrida lixeira |
| Punto | Puntera amortiguada para todo terreno (PAM) |
| Corcho | caucho |
| Lavadora | punta cónica: 60 mm para trekking e 90 mm para inverno / punta acolchada (PAM): Modul H 50 mm para trekking e Modul H 90 mm para inverno |
| Referencia do fabricante | R11210 / R11260 |

Equipados co novo sistema Flash Lock patentado por Guidetti, os postes Flash Alu pregan e despréganse moi rapidamente.
Unha simple presión sobre o chan e os fíos do pau están cortados xuntos. Para dobrar os postes, basta con beliscar o sistema de suxeición.
Este sistema ten a vantaxe de obter bastóns moi compactos para o seu transporte. Dobradas, miden só 38 cm (42 cm para a versión de 135 cm).
Equipado co sistema de axuste de altura da vara Easy Lock e o mango R-Go Light Hybrid, os afeccionados ao sendeirismo apreciarán o Flash Alu pola súa robustez (fíos 100 % de aluminio).
As arandelas de sendeirismo pódense substituír facilmente por arandelas máis grandes de 90 mm (incluídas) para paseos con raquetas de neve.
Os postes Flash Alu son axustables e están dispoñibles en dous tamaños para satisfacer as necesidades de todos.
O sistema de implantación de sticks Flash Lock (patente de Guidetti):
O sistema de axuste Flash Lock é moi sinxelo de usar. Ten varias vantaxes. A apertura e peche do poste realízase nun segundo e sen esforzo. Unha vez dobrado o pau non ocupa espazo para o seu transporte.
Le déploiement du bâton est rapide grâce à un ressort de rappel. Lors du premier contact au sol les brins viennent se verrouiller entre les manchons aluminium par un clip plastique. Pour la fermeture du bâton, il suffit de pincer les deux clips entre le pouce et l’index pour libérer le blocage et replier les brins.



O sistema de axuste Easy Lock Alu:
O sistema de axuste está equipado cun Easy Lock cunha solapa de aluminio e unha roda de axuste provista dun tope para proporcionar unha maior forza de suxeición. O aluminio aporta robustez ao sistema, o tapón do botón manténo sempre no seu lugar.

A punta amortecida PAM:
O novo dedo acolchado PAM foi desenvolvido para proporcionar comodidade durante o sendeirismo. Amortece as vibracións e amortece o choque ao contacto co chan. Limita o ruído e pódese utilizar en todo tipo de terreos. Está equipado con 2 discos Modul H, un para o verán en material semisuave cunha distancia curta baixo o disco para menos atascos entre as pedras e outro para o inverno en material máis flexible cunha longa distancia baixo o disco para un mellor agarre. na neve.

O agarre R-Go Light:
O mango R-Go Light Guidetti aporta comodidade e lixeireza ao bastón. A súa funda de escuma ergonómica permite un bo agarre e poñer a man durante os apoios. O seu pomo ofrece múltiples agarres segundo o terreo (costa abaixo, subida, pendente) e a adición do revestimento "soft touch" maximiza a comodidade de uso.

Correa híbrida:
Super
Très bon bâtons, pratiques et maniables. Je recommande ce produit.