Προβολέας Iko / Iko Core Petzl - Performance Line
Το Iko είναι ένας εξαιρετικά ελαφρύς προβολέας σχεδιασμένος για όλες τις δυναμικές δραστηριότητες και για επαγγελματίες που αναζητούν έναν άνετο και ισορροπημένο προβολέα.
Η πρωτοποριακή και κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας κεφαλόδεσμος Petzl "AirFit" έχει ξεχαστεί εντελώς στο κεφάλι.
• Ισχύς: 500 lumens [Iko Core] / 350 lumens [Iko]
• Εξαιρετικά ελαφρύ: 79g [Iko Core] / 90g [Iko]
• Πολλαπλά LED που παρέχουν ομοιογενή φωτισμό
• Τρεις ισχύς φωτισμού (μέγιστος χρόνος καύσης, τυπική και μέγιστη ισχύς)
• Ευρεία και μικτά δοκάρια για κοντινή ή μακρινή όραση
• Σχεδιασμένο για γρήγορα ταξίδια
• Ημιάκαμπτο κεφαλόδεσμο AirFit άνετο και εύκολο στην προσαρμογή χάρη στο κορδόνι περίσφιξης
• Ανακλαστικά στοιχεία στην πλάτη που φαίνονται τη νύχτα
• Απλό στη χρήση με ένα κουμπί
• 2 Λειτουργίες κλειδώματος για την αποφυγή ακούσιας ενεργοποίησης
• Υβριδική τροφοδοσία με μπαταρία Core ή με 3 αλκαλικές μπαταρίες AAA, NiMH ή λιθίου
• Μπαταρία ιόντων λιθίου 1250 mAh υψηλής απόδοσης (3 ώρες για επαναφόρτιση)
• Αυτονομία: 9h στα 100 lm [Iko Core]
• Παρέχεται θήκη αποθήκευσης για τη μετατροπή της λάμπας σε φανάρι
• Αδιάβροχο (IPX4)
2 μοντέλα για να καλύψουν τις ανάγκες όλων: Iko (παραδίδεται με μπαταρίες) / Iko Core (παραδίδεται με μπαταρία Core)
Πακέτο επιλογής: πρόσθετη μπαταρία Core για αύξηση της αυτονομίας της λάμπας
Ιδανικό για τρέξιμο, Trail-Running, ορεινή ποδηλασία, περιηγήσεις σκι, σκι αντοχής

797 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 79 g "Ikokore" / 90 g "Iko" |
| Εγγύηση | λάμπα: 5 χρόνια / μπαταρία: 2 χρόνια ή 300 κύκλοι φόρτισης |
| Πιστοποιητικά | CE |
| τύπος δοκού | φαρδιά ή μικτά |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 500 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 100 m |
| Στεγανοποίηση | IPX4 (αδιάβροχο) |
| Φαγητό | Επαναφορτιζόμενη μπαταρία 1250 mAh (περιλαμβάνεται) / 3 μπαταρίες AAA |
| Αναφορά κατασκευαστή | E 104 Ba 00 "Iko Kore" / E 104 Ah 00 "Iko" |
• Πολλαπλή χρήση:
- Γύρω από το κεφάλι
- Γύρω από το λαιμό
- Σε λειτουργία φαναριού στην παρεχόμενη τσέπη φωτός
- Σε κράνος (συμβατό με όλα τα κράνη Petzl)
• Απόδοση φωτισμού της λάμπας Iko Core
• Απόδοση φωτισμού της λάμπας Iko
Το Petzl ακολουθεί το πρωτόκολλο ANSI/PLATO FL 1 για τη μέτρηση και την επικοινωνία σχετικά με την ισχύ φωτισμού και την αυτονομία των προβολέων του. Αυτή η προσέγγιση σάς επιτρέπει να συγκρίνετε εύκολα την απόδοση διαφορετικών μοντέλων προβολέων από την Petzl και από άλλους κατασκευαστές που υιοθετούν αυτό το πρωτόκολλο, χρησιμοποιώντας το ίδιο σημείο αναφοράς.
• Ισχύς φωτισμού (σε lumens)
Αυτή η μέτρηση πραγματοποιείται μεταξύ 30 δευτερολέπτων και 2 λεπτών μετά το άναμμα της λάμπας. Υποδεικνύει τη μέγιστη ισχύ που εκπέμπεται, με νέες κυψέλες ή μπαταρίες, κατά την εκκίνηση της λάμπας.
• Απόσταση φωτισμού (σε μέτρα)
Αυτή είναι η μέγιστη απόσταση μεταξύ της λάμπας και του σημείου όπου παραμένει μόνο 0,25 lux φωτισμού. Η μέτρηση πραγματοποιείται κατά την ανάφλεξη με νέες κυψέλες ή μπαταρίες. Η απόσταση φωτισμού εξαρτάται άμεσα από την ισχύ φωτισμού, αλλά κυρίως από το σχήμα της δέσμης.
• Αυτονομία (σε ώρες)
Αντιστοιχεί στη διάρκεια κατά την οποία ο φωτισμός είναι βέλτιστος, από την ανάφλεξη της λάμπας μέχρι να φτάσει το 10% της μέγιστης ισχύος. Κάτω από αυτή την ισχύ, μεταβαίνουμε στη φάση "εφεδρικού φωτισμού".
• Το απόθεμα φωτισμού (σε ώρες)
Το απόθεμα φωτισμού εγγυάται ελάχιστο φωτισμό λειτουργίας ή ασφάλειας.
Impeccable
Légère et confortable avec un bon éclairement