Far Iko / Iko Core Petzl - Performance Line
L'Iko és un far ultralleuger dissenyat per a totes les activitats dinàmiques i per als practicants que busquen un far còmode i equilibrat.
La seva innovadora i patentada diadema "AirFit" de Petzl s'oblida completament al cap.
• Potència: 500 lúmens [Iko Core] / 350 lúmens [Iko]
• Ultralleuger: 79 g [Iko Core] / 90 g [Iko]
• Múltiples LED que proporcionen una il·luminació homogènia
• Tres potències d'il·luminació (temps de combustió màxim, potència estàndard i màxima)
• Feixos amples i mixtes per a visió de prop o llunyana
• Dissenyat per viatjar ràpid
• Diadema AirFit semirígida còmoda i fàcil d'ajustar gràcies al cordó
• Elements reflectants a la part posterior per veure's de nit
• Fàcil d'utilitzar amb un sol botó
• 2 Funcions de bloqueig per evitar l'encesa accidental
• Alimentació híbrida mitjançant bateria Core o per 3 piles alcalines AAA, NiMH o de liti
• Bateria d'ió de liti de 1250 mAh d'alt rendiment (3 hores per recarregar)
• Autonomia: 9h a 100 lm [Iko Core]
• Bossa d'emmagatzematge proporcionada per transformar el llum en una llanterna
• Impermeable (IPX4)
2 models per satisfer les necessitats de tothom: Iko (entrega amb piles) / Iko Core (entrega amb una bateria Core)
Paquet opcional: bateria Core addicional per augmentar l'autonomia del llum
Ideal per a running, Trail-Running, BTT, esquí de muntanya, esquí de fons

797 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 79 g [Iko Core] / 90 g [Iko] |
| Garantia | llum: 5 anys / bateria: 2 anys o 300 cicles de càrrega |
| Certificats | CE |
| tipus de feix | ampla o mixta |
| Quantitat màxima de llum | 500 lúmens |
| distància màxima | 100 m |
| Impermeabilització | IPX4 (resistent a la intempèrie) |
| Menjar | Bateria recarregable de 1250 mAh (inclosa) / 3 piles AAA |
| Referència del fabricant | E104BA00 [Nucli de vidre] / E104AA00 [Vidre] |
• Multiús:
- Al voltant del cap
- Al voltant del coll
- En mode llanterna a la butxaca de llum subministrada
- En un casc (compatible amb tots els cascos Petzl)
• Rendiment d'il·luminació de la làmpada Iko Core
• Rendiment d'il·luminació del llum Iko
Petzl segueix el protocol ANSI/PLATO FL 1 per mesurar i comunicar la potència d'il·luminació i l'autonomia dels seus fars. Aquest enfocament permet comparar fàcilment el rendiment de diferents models de fars de Petzl i d'altres fabricants que adopten aquest protocol, utilitzant el mateix punt de referència.
• Potència d'il·luminació (en lúmens)
Aquesta mesura es realitza entre 30 segons i 2 minuts després d'encendre el llum. Indica la potència màxima emesa, amb piles o piles noves, quan s'engega el llum.
• Distància d'il·luminació (en metres)
Aquesta és la distància màxima entre la làmpada i el lloc on només queden 0,25 lux d'il·luminació. El mesurament es realitza a l'encesa amb piles o bateries noves. La distància d'il·luminació depèn directament de la potència d'il·luminació, però sobretot de la forma del feix.
• Autonomia (en hores)
Correspon a la durada durant la qual la il·luminació és òptima, des de l'encesa del llum fins a assolir el 10% de la potència màxima. Per sota d'aquesta potència, passem a la fase de "reserva d'il·luminació".
• La reserva d'il·luminació (en hores)
La reserva d'il·luminació garanteix una il·luminació mínima de funcionament o de seguretat.
Impeccable
Légère et confortable avec un bon éclairement