Στύλοι για τρέξιμο μονοπατιού Quick Stick Carbon Cork Lacal
Παιχνίδι Fast-Hiking
Η Lacal και ο δημιουργός της Pascal Guidetti προσφέρουν με το Quick Stick Carbon Cork, τους πρώτους πόλους στον κόσμο εξοπλισμένους με λαβή (3P+) κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας με σύστημα στερέωσης γαντιών πολλαπλών θέσεων (τεχνολογία 1/4 Turn Fixed).
Το Traileur μπορεί χάρη σε αυτήν την πρωτοποριακή λαβή να αγκιστρώσει και να απαγκιστρώσει το γάντι του πολύ γρήγορα και να τοποθετήσει το χέρι του με τον βέλτιστο τρόπο ανάλογα με την κλίση του εδάφους.
Οι πόλοι είναι εξοπλισμένοι με το σύστημα κλειδώματος Quick Fast Lock, η σύμπλεξη των κλώνων είναι στιγμιαία με απλή πίεση στο έδαφος.
Διατηρούνται διπλωμένα με το σύστημα Elastic Clip, μπορείτε να τα κρεμάσετε εύκολα χάρη στα κλιπ ραβδιού του σακιδίου σας ή να τα τοποθετήσετε σε μια φαρέτρα.
Βοηθήστε στην επιλογή του μεγέθους των πόλων:
Μπαστούνια σε ύψος 115-121 cm -> ύψος ατόμου μεταξύ 168 και 181 cm
- Ένθετα γάντι σε μεγέθη 115, 118 και 121 cm
Μπαστούνια σε ύψος 124-130 cm -> ύψος ατόμου μεταξύ 182 και 196 cm
- Ένθετα γάντι σε μεγέθη 124, 127 και 130 cm
• Γρήγορη ανάπτυξη σπασμένων πόλων 3 κλώνων
• Κατασκευή άνθρακα: ελαφρύ υλικό που αποφεύγει τους κραδασμούς στους πήχεις
• Κάτω σκέλος από αλουμίνιο 7075 T6 που παρέχει υψηλή αντοχή στην κρούση
• Εξαιρετικά συμπαγής: 45 cm διπλωμένο [115-121 cm κοντάρια] / 47 cm διπλωμένα [124-130 cm κοντάρια]
• Κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας σύστημα Quick Fast Lock για κλείδωμα των κλώνων
• Σύστημα Elastic Clip για ενοποίηση των νημάτων για μεταφορά
• Πατενταρισμένη λαβή φελλού 3P+ με σύστημα 1/4 Turn Fix 3 θέσεων
• Ρυθμιζόμενο και αναπνεύσιμο γάντι
• Μύτη μεγέθους καρβιδίου βολφραμίου
• Πουκ για πεζοπορία και φαρδιά ξωτικά για το χειμώνα
Διατίθεται σε 2 μεγέθη: 115-121cm / 124-130cm
Στύλοι μονοπατιού που αναπτύχθηκαν στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ από τον Pascal Guidetti, διάσημο εφευρέτη τεχνικού εξοπλισμού εξωτερικού χώρου

1000 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | άνθρακα και 7075 T6 κάτω σκέλος αλουμινίου |
| Βάρος | 450 g ανά ζεύγος [115-121 cm] / 460 g ανά ζεύγος [124-130 cm] |
| Τομή | 115-121 cm / 124-130 cm |
| Διπλωμένο μήκος | 45 cm [115-121 cm] / 47 cm [130 cm] |
| Αριθμός κλώνων | 3 [14 / 14 / 14 mm] |
| Λαβή | πατενταρισμένη λαβή φελλού 3P+ με σύστημα 1/4 Turn Fix |
| Σημείο | Μύτη μεγέθους καρβιδίου βολφραμίου |
| Ροδέλα | καλοκαίρι χειμώνας |
| Αναφορά κατασκευαστή | FR-03-060 / FR-03-061 |
Τεχνολογίες:
•Λαβή φελλού 3P+ με σύστημα πολλαπλών θέσεων 1/4 Turn Fix
• Σύστημα ανάπτυξης γρήγορου κλειδώματος
• Ελαστικό κλιπ
• Σύστημα αλλαγής άκρου καλοκαίρι/χειμώνα