B010045
ΣΕΙΡΑ ALPINE 2019
Alpine Ergo Cork Trekking Poles Black Diamond
Στύλοι 3 τμημάτων για όλες τις εποχές που προορίζονται για συνεχή πεζοπορία.
Το Alpine Ergo έχει σύνθεση άνθρακα και αλουμινίου για να εξασφαλίζει ελαφρότητα και ακαμψία.
Η φυσική του λαβή από φελλό έχει γωνία 15 μοιρών. Αυτό το χαρακτηριστικό το καθιστά ένα ιδιαίτερα άνετο ραβδί.
Το σύστημα FlickLock® Pro επιτρέπει προσαρμογή με υψηλή αξιοπιστία.
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Κάτω και μεσαία τμήματα από 100% ανθρακονήματα (ελαφρύ και αντικραδασμικό)
• Κορυφές αλουμινίου για αντοχή
• Λαβή από φυσικό φελλό με πόμολο διπλής πυκνότητας για την εκκένωση της υγρασίας με τριχοειδές
• Λαβή σε ιδανική θέση για άνεση χάρη στην κλίση 15 μοιρών
• Ιμάντας χειρός με επένδυση 360 μοιρών
• Αντιολισθητική προέκταση αφρού κάτω από τη λαβή
• Διπλό σύστημα ρύθμισης FlickLock Pro υψηλής αντοχής
• Εναλλάξιμες μύτες καρβιδίου Flex Tech
• Trekking Pucks
Ρυθμιζόμενο ύψος: 77-130cm
Πούλησε το ζευγάρι.

94 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | 100% άνθρακας (κάτω και μεσαίο σκέλος / 100% αλουμίνιο (πάνω σκέλος) |
| Βάρος | 561 g (ζεύγος) |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 77-130cm |
| Διπλωμένο μήκος | 77 cm |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | FlickLock® Pro |
| Λαβή | Εργονομικός γωνιακός φελλός 15° / αναπνεύσιμος με ελαφριά και κολλητική προέκταση αφρού EVA |
| λουρί για το χέρι | Επενδυμένος ιμάντας 360 μοιρών |
| Σημείο | Τεχνική άκρη εναλλάξιμου καρβιδίου |
| Ροδέλα | λεπτό Trekking |
| Αναφορά κατασκευαστή | BD112197 |
Αν ψάχνετε για υψηλής απόδοσης και άνετα κοντάρια, τα κοντάρια Alpine Ergo Cork Black Diamond θα σας φέρουν ικανοποίηση.
Έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν στους περιπατητές βέλτιστη άνεση:
- Σύνθεση αλουμινίου και άνθρακα για την απόκτηση του πλεονεκτήματος καθενός από τα υλικά. Ο άνθρακας του δίνει ελαφρότητα και αποφεύγει τους κραδασμούς, το αλουμίνιο για το επάνω τμήμα κάνει το ραβδί πιο στιβαρό
- Μια λαβή με κλίση 15°, αυτό το χαρακτηριστικό είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον γιατί επιτρέπει στον καρπό να τοποθετείται ιδανικά και επομένως να είναι πιο χαλαρός. Αυτή η γωνία βελτιώνει την αποτελεσματικότητα των ωθήσεων σε ανώμαλο έδαφος.
- μια φυσική λαβή από φελλό που είναι και πολύ άνετη και αναπνέει
- Αντιολισθητική προέκταση αφρού για χαμηλότερο κράτημα του στύλου σε πλαγιές
- λουράκι καρπού με επένδυση
Το Alpine Ergo Cork θα σαγηνεύσει τους πεζοπόρους που αναζητούν ένα μπαστούνι πεζοπορίας με εξαιρετικό φινίρισμα!
Το σύστημα προσαρμογής "FlickLock® Pro":
Το σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock σχεδιάστηκε με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, τη συμπαγή και την ευκολία χρήσης.
Η ρύθμιση FlickLock είναι κορυφαία όσον αφορά το γρήγορο στυλ και την ελαφρότητα.
Επειδή το βουνό απαιτεί αξιόπιστο και ανθεκτικό εξοπλισμό, η τεχνολογία FlickLock προσφέρει ασφαλείς, γρήγορες, απλές ρυθμίσεις και διευκολύνει τις ώρες που περνάτε στο μονοπάτι.
Βασισμένο στο FlickLock®, το FlickLock® Pro φέρνει επανάσταση στο σχεδιασμό του συστήματος προσαρμογής.
Διατηρώντας τα πλεονεκτήματα του FlickLock, το FlickLock Pro προσφέρει σχεδιασμό από ανοξείδωτο χάλυβα που εξοικονομεί χώρο που βελτιώνει δραματικά το επίπεδο ποιότητας, αίσθησης και αντοχής κλειδώματος.
Τα κυριότερα σημεία του συστήματος προσαρμογής FlickLock® Pro είναι:
• Σχεδιασμός που εξοικονομεί χώρο
• Σχέδιο διπλού άξονα για αυξημένη μόχλευση και κλείδωμα
• Μια κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής ποιότητας σχεδιασμένη να διαρκεί

Très satisfait
MG affaire est une boite très sérieuse, j'ai reçu mon produit rapidement et bien emballé. Je n'hésiterai pas à commander à nouveau !
Toutefois ce produit "BD Alpine Ergo Cork" est affiché à 475g sur le site, l'étiquette précise un poids de 515g et mes deux balances l'affichent à 560g, sans les rondelles hiver... Les mystères du marketing !