B010045
SÈRIE ALPINA 2019
Bastons de trekking Alpine Ergo Cork Black Diamond
Bastons de 3 seccions per a totes les temporades destinats al senderisme sostingut.
L'Alpine Ergo té una composició de carboni i alumini per garantir lleugeresa i rigidesa.
El seu mànec de suro natural està inclinat a 15 graus. Aquesta característica el converteix en un pal especialment còmode.
El sistema FlickLock® Pro permet un ajust amb alta fiabilitat.
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Seccions inferiors i mitjanes en 100% fibra de carboni (lleuger i antivibració)
• Fils superiors d'alumini per a la força
• Mànec de suro natural amb pom bi-densitat per evacuar la humitat per capil·laritat
• Mànec amb una posició ideal per a la comoditat gràcies a la seva inclinació de 15 graus
• Corretja de mà encoixinada de 360 u200bu200bgraus
• Extensió d'escuma antilliscant sota el mànec
• Sistema d'ajust FlickLock Pro doble d'alta resistència
• Puntes de carbur intercanviable Flex Tech
• Discos de trekking
Altura regulable: 77-130cm
Vengut el parell.

94 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 100% carboni (filament inferior i mitjà / 100% alumini (filament superior) |
| Pes | 561 g (par) |
| Tallar | ajustable: 77-130cm |
| Longitud plegada | 77 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro |
| Gestionar | ergonòmic inclinat 15° / suro transpirable amb extensió d'escuma EVA lleugera i adherent |
| corretja de mà | Cinta encoixinada de 360 u200bu200bgraus |
| Punt | Punta Tech de carbur intercanviable |
| Rentadora | Trekking prim |
| Referència del fabricant | BD112197 |
Si busqueu bastons d'alt rendiment i còmodes, els pals Alpine Ergo Cork Black Diamond us donaran satisfacció.
Han estat dissenyats per oferir als caminants una comoditat òptima:
- una composició d'alumini i carboni per tal d'aconseguir l'avantatge de cadascun dels materials. El carboni li dóna lleugeresa i evita vibracions, l'alumini per a la part superior fa que el pal sigui més robust
- un mànec inclinat 15°, aquesta característica és especialment interessant perquè permet que el canell es col·loqui de manera ideal i, per tant, estigui més relaxat. Aquest angle millora l'eficiència de les empentes en terrenys irregulars.
- un mànec de suro natural que és alhora molt còmode i transpirable
- una extensió d'escuma antilliscant per a una subjecció més baixa del pal en pendents
- una corretja de canell encoixinada
L'Alpine Ergo Cork seduirà els excursionistes que busquen un bastó de senderisme amb un acabat excel·lent!
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar

Très satisfait
MG affaire est une boite très sérieuse, j'ai reçu mon produit rapidement et bien emballé. Je n'hésiterai pas à commander à nouveau !
Toutefois ce produit "BD Alpine Ergo Cork" est affiché à 475g sur le site, l'étiquette précise un poids de 515g et mes deux balances l'affichent à 560g, sans les rondelles hiver... Les mystères du marketing !