B010378
Alpine Carbon Cork Trekking Poles Black Diamond
ΣΕΙΡΑ ALPINE - ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (ρύθμιση lite FlickLock Pro)
Κορυφαίοι στύλοι 100% άνθρακα για όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνα) που προορίζονται για πεζοπόρους που αναζητούν ελαφρούς κορυφαίους στύλους.
Το Alpine Carbon είναι ένας ελαφρύς και διαχειρίσιμος στύλος με φυσική λαβή από φελλό και σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock® Pro στη νέα του έκδοση.
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Σύνθεση από 100% ανθρακονήματα
• Διπλό σύστημα ρύθμισης FlickLock Pro υψηλής αντοχής
• Κατασκευή αλουμινίου του FlickLock Pro, ελαφρύτερο και πιο εύκολο στη χρήση
• Λαβή από φυσικό φελλό με πόμολο διπλής πυκνότητας
• Ιμάντας καρπού Nubuck 360 μοιρών (διώχνει την υγρασία και αναπνέει)
• Εκτεταμένη αντιολισθητική προέκταση αφρού EVA κάτω από τη λαβή
• Συμβουλές Flex Tech για χρήση μύτης από καρβίδιο ή καουτσούκ
• Λεπτά κομμάτια Trekking και συμβατά με πούδρα 100 mm για χειμερινή πούδρα (διατίθεται προαιρετικά)
Ρυθμιζόμενο ύψος: 61-130cm
Πούλησε το ζευγάρι.

191 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | 100% άνθρακας |
| Βάρος | 486 g (ζεύγος) |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 61-130cm |
| Διπλωμένο μήκος | 61 cm |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | Νέο σχέδιο FlickLock® Pro |
| Λαβή | φελλός με εκτεταμένη επέκταση σε ελαφρύ και σφιχτό αφρό EVA |
| λουρί για το χέρι | Nubuck 360 μοιρών, που απομακρύνει την υγρασία και αναπνέει |
| Σημείο | Εναλλάξιμη μύτη τεχνολογίας καρβιδίου και μύτη τεχνολογίας καουτσούκ |
| Ροδέλα | Trekking λεπτό (για το καλοκαίρι) και συμβατό με πούδρα (πλατύς για ανύψωση στο χιόνι) |
| Αναφορά κατασκευαστή | BD112514 |
Οι πόλοι Alpine Carbon Cork Black Diamond είναι τηλεσκοπικοί πόλοι υψηλής ποιότητας 3 τμημάτων.
Με σύνθεση 100% άνθρακα, είναι ελαφριά και απορροφούν τους κραδασμούς.
Για αυτή τη νέα έκδοση, η σχεδίαση του συστήματος ρύθμισης ύψους ραβδιών έχει βελτιωθεί. Πιο ελαφρύ, είναι επίσης πιο εύκολο στη χρήση.
Το διπλό σύστημα FlickLock Pro (clamshell) προσφέρει μεγάλο πλάτος στη ρύθμιση του μεγέθους του ραβδιού ανάλογα με το προφίλ του εδάφους. Το ανοξείδωτο FlickLock Pro είναι πολύ στιβαρό και ασφαλές, είναι ένα από τα πιο ισχυρά συστήματα ρύθμισης με βέλτιστη δύναμη κλειδώματος.
Αυτοί οι στύλοι έχουν δύο τύπους άκρων, καρβίδιο και καουτσούκ, που προσαρμόζονται ανάλογα με τη φύση των μονοπατιών.
Εξοπλισμένο με άνετες λαβές από φελλό, επενδυμένους και ρυθμιζόμενους ιμάντες και αντιολισθητικές προεκτάσεις αφρού EVA για την αποφυγή ολίσθησης στις πλαγιές, το Alpine Carbon Cork θα αρέσει στους πεζοπόρους για μεγάλες διαδρομές που διαρκούν αρκετές ημέρες!
Το σύστημα προσαρμογής "FlickLock® Pro":
Το σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock σχεδιάστηκε με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, τη συμπαγή και την ευκολία χρήσης.
Η ρύθμιση FlickLock είναι κορυφαία όσον αφορά το γρήγορο στυλ και την ελαφρότητα.
Επειδή το βουνό απαιτεί αξιόπιστο και ανθεκτικό εξοπλισμό, η τεχνολογία FlickLock προσφέρει ασφαλείς, γρήγορες, απλές ρυθμίσεις και διευκολύνει τις ώρες που περνάτε στο μονοπάτι.
Βασισμένο στο FlickLock®, το FlickLock® Pro φέρνει επανάσταση στο σχεδιασμό του συστήματος προσαρμογής.
Διατηρώντας τα πλεονεκτήματα του FlickLock, το FlickLock Pro προσφέρει σχεδιασμό από ανοξείδωτο χάλυβα που εξοικονομεί χώρο που βελτιώνει δραματικά το επίπεδο ποιότητας, αίσθησης και αντοχής κλειδώματος.
Τα κυριότερα σημεία του συστήματος προσαρμογής FlickLock® Pro είναι:
• Σχεδιασμός που εξοικονομεί χώρο
• Σχέδιο διπλού άξονα για αυξημένη μόχλευση και κλείδωμα
• Μια κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής ποιότητας σχεδιασμένη να διαρκεί

batons alpine carbon black diamond
je marche un peu:gr20 à deux reprises, gr 10 en entier, tour queyras, tour ecrins... et ai essayé plusieurs marques et modeles de batons: ces batons representent le meilleur compromis poids/rigidité/ qualité certes le prix est consequent mais la qualité est au rdv